افزايش سطح اوزون در هواي شهرها موجب افزايش موارد ايست قلبي مي شود

۱۳۹۱/۱۲/۰۹ - ۱۸:۲۱ - کد خبر: 68527
سلامت نیوز :نتايج يک مطالعه جديد نشان داده است بين افزايش سطح اوزون در هواي شهرها و افزايش خطر ايست قلبي در ساکنان نواحي شهري ارتباط وجود دارد.

به گزارش روابط عمومي راديو سلامت ، در يک مطالعه جديد پزشکان اطلاعات مربوط به بيش از ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر از ساکنان شهر هوستون در تگزاس را که بين سال هاي ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۱ ميلادي در منزل يا اماکن ديگري به جز بيمارستان دچار ايست قلبي شده بودند، تجزيه و تحليل کردند.

اين پزشکان همچنين اطلاعات مربوط به سطح اوزون در هوا را که از اجزاي اصلي تشکيل دهنده مه دود است، از ۴۴ ايستگاه سنجش کيفيت هوا در اين شهر جمع آوري کردند.

محققان با جمع آوري اطلاعات درباره سطوح ازن از ۴۴ ايستگاه نظارتي در اين شهر تاکيد کردند که يک افزايش ۲۰ بخش در بيليون (ppb) سطوح ازن در يک دوره سه ساعته با افزايش سه تا چهار درصدي خطر ايست قلبي در يک فرد ارتباط دارد.

اين پزشکان در دانشگاه رايس با ارزيابي دقيق اطلاعات فوق دريافتند افزايش سطح اوزون طي يک دوره سه ساله در اين شهر با افزايش سه تا چهار درصدي خطر ايست قلبي به ويژه در افراد مستعد ارتباط مستقيم دارد.

با اين حال پزشکان تاکيد دارند که در اين مطالعه تنها وجود اين ارتباط مشخص شده اما هنوز ثابت نشده است که افزايش سطح اوزون موجب ايست قلبي مي شود.

همچنين اين مطالعه نشان داد که خطر ايست قلبي در ميان افراد مورد بررسي، بين مردان بيشتر بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.35806s, 18q