معرفي سايت: تحقيقات پزشكي WHO

۱۳۸۶/۰۶/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6861
معرفي سايت: تحقيقات پزشكي WHO

دسترسي به اطلاعات كلينيكي كه داراي چندين منبع باشد كار سختي به نظر مي‌رسد، مگر اينكه اين اطلاعات در مطبوعات به چاپ برسند. چرا كه بسياري از اين تحقيقات كلينيكي به چاپ نمي‌رسند و آنهايي هم كه چاپ مي‌شوند تمامي اطلاعات اين پژوهش‌ها را با هم در يك جا گرد آوري نمي‌كنند.

به نوشته نيويورك تايمز، معاون مدير عامل سازمان جهاني سلامت، تيم ايوانس،
مي‌گويد: "اين وب سايت مي تواند دسترسي به هرگونه اطلاعاتي كه تا كنون منتشر شده يا نشده را به راحتي فراهم نمايد. ثبت تحقيقات و پژوهش‌هاي پزشكي يك مسئوليت علمي و اخلاقي براي WHO  به حساب مي‌آيد."

"همچنين اين سايت جديد مي تواند هدايت محققان درباره موضوعات مختلف پزشكي را به راحتي انجام دهد. كساني كه تصميم به ثبت اطلاعات در اين سايت را دارند، مي‌بايست عضو سايت سازمان جهاني بهداشت شوند. همچنين ثبت‌كنندگان اين مقالات مي‌بايست جزئياتي از قبيل منبع تحقيق و نوع نظارت بر تحقيقات را عنوان كنند."

جف دريزن، ويراستار New England Journal Of Medicine مسئول تهيه ورودي‌هاي اين موتور جستجوگر پزشكي شده است و توانسته محيط جالبي را براي اين گونه تحقيقات ايجاد نمايد.

 او مي‌گويد: "حالا اين مسئوليت به‌عهده تمام محققان  است كه تمام اطلاعات خود را با محيط وب سايت WHO سازگار نمايند. در حال حاضر اطلاعات 50 هزار تحقيق كلينيكي  از كشورهاي انگليس، استراليا، نيوزيلند، و آمريكا در سايت سازمان جهاني بهداشت موجود است."
 
    
      
  

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
reyhane
میزان مرگومیر وتولد نوزاد نارس در ایران وجهان ومیزان آن در شهرهای مازندران
2.92017s, 19q