نخستين همايش انجمن صرع ايران در دانشگاه علوم پزشكي قزوين برگزار شد

۱۳۸۶/۰۶/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6863
نخستين همايش انجمن صرع ايران در دانشگاه علوم پزشكي قزوين برگزار شد

دبير اين همايش هدف از برگزاري آن را گسترش فعاليت‌هاي آموزشي در كشور، افزايش‌آگاهي بيماران، خانواده‌هاي آنان، كارشناسان و پزشكان درخصوص بيماري صرع برشمرد.

دكتر"حميده مصطفايي" در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزايش كيفيت زندگي بيماران مبتلا به صرع را از ديگر اهداف برگزاري اين همايش عنوان كرد.

وي اظهار داشت: از گذشته تاكنون باورهاي اجتماعي نادرستي درمورد بيماري صرع وجود داشته و اين باورهاي نادرست كه از ناآگاهي مردم نسبت به ماهيت بيماري صرع و مكانيسم بروز تشنج ناشي مي‌شود به جزيي از فرهنگ سنتي تبديل شده‌اشت.

وي از اهداف مهم برپايي اين همايش را اصلاح باورهاي غلط نسبت به بيماري صرع دانست و گفت: تنها راه برطرف كردن اين باروهاي نادرست اطلاع‌رساني صحيح و آشناكردن جامعه با بيماري صرع و مكانيسم ايجاد آن است.

اين متخصص مغز و اعصاب ادامه‌داد: بيماري صرع قابل درمان و كنترل است و خللي در زندگي اجتماعي بيمار وارد نمي‌كند، مگر اينكه بيمار تحت نظر پزشك نباشد و بيماري خود را پنهان نگاه دارد.

وي افزود: خانواده‌بيماران مصروع نبايد به تجويزهاي افراد غيرمتخصص توجه و فعاليت‌هاي اجتماعي كودكان را محدود كنند.

در اين همايش يك روزه در رابطه با محورهايي همچون صرع و مفاهيم پايه، تشخيص‌هاي افتراقي درصرع، تصميم‌گيري در مورد اولين حمله صرع، دارو درماني در صرع، برخورد با بيمار درحال تشنج، صرع زنان و روشهاي جراحي در صرع بحث و تبادل نظر مي‌شود.

كارگاه برخورد خانواده و اجتماع با بيمار مبتلا به صرع از برنامه‌هاي جنبي اين همايش بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.64985s, 18q