توجه به حوزه سلامت موجب افزایش امید در جامعه می‌شود

۱۳۹۱/۱۲/۱۲ - ۱۳:۰۸ - کد خبر: 68642

سلامت نیوز : معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان جنوبی، گفت: توجه به حوزه سلامت موجب افزایش سن امید به زندگی در بین افراد جامعه می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ محمدرضا گلرو در همایش کشوری پژوهش در توسعه سلامت، افزود: در سال 57 امید به زندگی بین 54 تا 56 سال بوده و امروز این رقم به 74 تا 76 سال رسیده است.

وی اظهار کرد: اگر کسی بخواهد در یک کسب و کار و یک فرایند حضور مداوم و دائمی داشته باشد باید در آن حوزه آگاهی و دانش کافی داشته باشد.

گلرو با بیان اینکه در سالیان گذشته به علت استفاده از نسخه ناقص کشورهای پیشرفته در مباحث علمی دچار عقب ماندگی شده بودیم، افزود: بعد از انقلاب اسلامی و با همت بسیجی وار مردم، کشور ایران در تمامی عرصه‌های علم و دانش درصدد رفع این عقب ماندگی برآمده است.

وی با اشاره به کسب رتبه 20 تولید علم جهان توسط کشور ایران، یادآور شد: این امر برگرفته از تلاش و همت پزشکان و متخصصان و محققان کشور است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان جنوبی، تأکید کرد: مقام معظم رهبری به مقوله علم و دانش توجه ویژه داشته و در این راستا یک نهضت علمی تمام عیار که منجر به تولید ثروت از راه دانش بشود را تعریف کرده‌اند و در آن بهترین خط و مشی را در تولید علم مشخص کرده‌اند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن نبرد را به داخل دانشگاه‌ها آورده است، تصریح کرد: با توجه به پیشرفت‌های همه جانبه کشور ایران بویژه در تولید علم امروز تهدید دشمنان بر علیه مقامات علمی کشور انجام می‌شود.

گلرو خاطرنشان کرد: امروز دشمن فهمیده که کشور ایران مسیر پیشرفت خود را پیدا کرده و در جایگاهی قرار می‌گیرد که صاحب ثروت شود و این جایگاه را نمی‌توانند از کشور ایران بگیرند.

وی با بیان اینکه مسوولان و مقامات کشوری آمادگی دارند در حوزه دانش و پژوهش حداکثر همکاری را با صاحب نظران در این حوزه داشته باشند، گفت: اعتبارات صرف شده در حوزه پژوهش کشور نشان از این امر است.

وی با اشاره به اینکه اهمیت تحقیق و پژوهش در حوزه سلامت بیش از سایر حوزه‌هاست، افزود: بر این اساس تمام محققان و دانشمندان باید پژوهش‌های خود را در این حوزه ارائه دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.92795s, 18q