رتبه صدوسي‌ام سلامت ايران در جهان!

۱۳۸۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6865
رتبه صدوسي‌ام سلامت ايران در جهان!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر،نايب رئيس انجمن پزشکان عمومي کشور، از پايين بودن سرانه سلامت در ايران با توجه به شعار سازمان بهداشت جهاني در سال 2007 ، انتقاد کرد.
دکتر مسعود مسلمي فرد در گفتگو با مهر، مقوله سلامت را اولويت نخست تمامي کشورها اعلام کرد و افزود: متاسفانه اين نگاه هنوز در ايران، ناشناخته مانده است.

وي، صحت و سقم گفته هاي خود را با اشاره به کاهش سرانه سلامت در کشور مستند ساخت و گفت: در حالي که همه کشورها به احترام شعار سازمان بهداشت جهاني (WHO) در سال 2007 که "آينده مطمئن در سرمايه گذاري سلامت" ناميده شده است، سرانه سلامت خود را افزايش داده اند، اين وضعيت در ايران بالعکس بوده است.

نايب رئيس انجمن پزشکان عمومي کشور ادامه داد: مشکل ما اين است که دوستان در مجلس شوراي اسلامي، آشنايي چنداني با مقوله سلامت ندارند و همين مسئله سبب شده امسال سرانه سلامت نسبت به سال قبل، کمتر باشد.

مسلمي فرد همچنين به رتبه جهاني ايران در زمينه تناسب جمعيت و پزشک، اشاره کرد و افزود: در دنيا، بر اساس نسبت جمعيت به تعداد پزشک، جايگاهي قائل مي شوند که هرچه تعداد پزشکان فعال در يک کشور بيشتر باشد، آن کشور از سلامت بالاتري برخودار است.

نايب رئيس انجمن پزشکان عمومي کشور، جايگاه فعلي ايران در اين تقسيم بندي را، رتبه يک صد و سي ام خواند و گفت: بر اساس اين تعريف، مي بايست به ازاي هر 450 نفر، يک پزشک فعال وجود داشته باشد که در شرايط کنوني، چنين تناسبي در ايران رعايت نشده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.32347s, 18q