تمرينات ورزشي به ايجاد رگ هاي جديد خوني كمك مي كند

۱۳۸۶/۰۶/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6872
تمرينات ورزشي به ايجاد رگ هاي جديد خوني كمك مي كند
به گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري اسوشيتدپرس؛ بيماري قلبي به اين معنا نيست كه ورزش نكنيد بلكه براساس گفته هاي محققان اين مسئله حتي به قلب نيز كمك مي كند كه خود را بازسازي كند . مطالعات ارائه شده در نشست كاردوگرافي نشان داده است كه ورزش روند ايجاد سلول ها و رگ هاي خوني را افزايش مي دهد.
براساس تحقيقاتي كه بر روي 37 نفر در دانشگاه ليپ زيك آلمان انجام شده است افرادي كه به بيماري قلبي مبتلا بودند و روزانه 30 دقيقه دوچرخه سواري مي كردند سلول هاي استخواني بيشتري نسبت به بقيه داشتند همچنين اين افراد رگ هاي خوني بيشتري در ماهيچه هاي بدن از جمله ماهيچه هاي قلب داشتند در صورتي كه بقيه هيچ تغييري در ماهيچه هاي بدن و رگ هاي خوني نداشتند.
براساس اين گزارش؛ بيشتر بيماران قلبي بالاي 70 سال دارند و حتي قادر به برداشتن چند قدم هم نيستند با اين حال پزشكان بر اين باورند كه حتي اين افراد مي توانند با قدم زدن و دوچرخه سواري آرام از ورزش سود ببرند و به منظور اطمينان از قادر بودن بيماران به ورزش، محققان تست هاي آزمايشگاهي از اين افراد به عمل مي آورند تا حداكثر ميزان ورزشي را كه مي توانند انجام دهند  مشخص كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15073s, 18q