پنج بند دیگر از سیاست‌های کلی سلامت تصویب شد

۱۳۹۱/۱۲/۱۳ - ۱۳:۲۱ - کد خبر: 68740
سلامت نیوز : بررسی و تدوین سیاست‌های کلی سلامت، در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه یافت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی سلامت که از جلسه قبل شروع و کلیات آن به تصویب رسیده بود، پیگیری شد و پنج بند دیگر از این سیاست‌ها به تصویب رسید.

در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، رؤسای کمیسیون‌های اجتماعی و بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، رئیس فرهنگستان علوم پزشکی، سرپرست سازمان بیمه، رئیس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران و برخی دیگر از کارشناسان و مدیران دستگاه‌های مربوطه نیز حضور داشتند، پس از بحث و بررسی، موارد زیر به تصویب رسید:

- ارتقای نظام انتخاب، ارزشیابی و تعلیم و تربیت اساتید، دانشجویان و مدیران و تحول در محیط های علمی و دانشگاهی، متناسب با ارزش‌های اسلامی، اخلاق پزشکی و آداب حرفه‌ای.

- آگاه‌سازی مردم از حقوق و مسئولیت‌های اجتماعی خود و استفاده از ظرفیت‌ محیط‌های ارائه مراقبت‌های سلامت برای رشد معنویت و اخلاق اسلامی در جامعه.

همچنین مقرر شد تحقق رویکرد سلامت همه‌جانبه (جسمی، روحی، معنوی و اجتماعی) و انسان سالم در همه سیاست‌های کشور و پاسخگو بودن کلیه قوا و نهادهای کشور برای تأمین، حفظ و ارتقای عادلانه سلامت آحاد مردم با توجه به موارد ذیل محقق شود:

- توجه و تأکید ویژه به ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها و آسیب‌ها در سیاست‌ها و قوانین، مقررات و برنامه‌ریزی‌های گوناگون اجرایی مربوطه و تهیه پیوست سلامت در طرح‌های کلان توسعه کشور.

- اصلاح و تکمیل نظام پایش با محوریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پاسخگویی به نیازهای بهداشتی و درمانی آحاد جامعه و صیانت از حقوق مردم و بیماران با مشارکت حقوقدانان متخصص در موضوع سلامت.

بر اساس این گزارش، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی سلامت در جلسه آینده مجمع دنبال خواهد شد.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.80058s, 18q