آلرژی به شیر گاو عاملی برای ریفلاکس کودکان

۱۳۹۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۹ - کد خبر: 68769
سلامت نیوز : یک فوق تخصص گوارش کودکان گفت: آلرژی به پروتئین شیرگاو در بروز مشکلات آلرژیک در شیرخوار، نقش مهمی دارد.

دکتر مهری نجفی در گفت وگو با ایسنا گفت: ریفلاکس به برگشت محتویات معده به مری گفته می‌شود. در تشخیص افتراقی ریفلاکس، آلرژی به پروتئین شیر گاو نقش مهمی در بروز مشکلات آلرژیک در شیرخواران دارد.

وی افزود: درگیری مری ممکن است از سن شیرخوارگی ایجاد شود. علائم بیماران می‌تواند بصورت استفراغ متناوب، اجتناب از خوردن، دل درد و اختلال خواب باشد. هم چنین در مواردی که یک بیمار با علائم ریفلاکس پاتولوژیک به درمان‌های مرسوم ریفلاکس جواب ندهد مربوط به آلرژی غذایی است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: در شیرخواران کوچک‌تر از یک سال که با تظاهرات ریفلاکس پاتولوژیک مراجعه می‌کنند، 40 درصد آلرژی به پروتئین شیرگاو دارند. لذا در این گروه سنی توصیه می‌شود قبل از اینکه درمان‌های فارماکولوژیک ریفلاکس شروع شود، خصوصا در شیرخوارانی که اتوپی هستند یا سابقه آلرژی در خانواده آنها وجود دارد، باید پروتئین شیر گاو از رژیم غذایی مادر حذف شود.

این فوق تخصص گوارش کودکان اظهار کرد: در کودکانی که علائم ریفلاکس در آنها به صورت مزمن وجود دارد باید بیشتر ارزیابی شوند. ضمن اینکه ارزیابی رادیولوژیک و آزمایشگاهی مناسب است، اکثریت این بیماران نیاز به اندوسکوپی و بیوپسی دارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.30125s, 18q