تاثیر کاهش کارهای منزل در افزایش وزن زنان امروزی

۱۳۹۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۳۰ - کد خبر: 68770
سلامت نیوز : پزشکان در یک مطالعه جدید ادعا کردند: کم شدن فعالیت‌های خانه‌داری و کارهای منزل می‌تواند خطر چاق شدن زنان امروزی را افزایش دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ این مطالعه نشان داده است: زنان به طور میانگین در سال 1965 میلادی نزدیک به 26 ساعت در هفته را به انجام دادن کارهای خانه مثل آشپزی، شستن ظرف‌ها می‌گذراندند و زنان امروزی حدود نیمی این زمان را در هفته صرف انجام دادن کارهای خانه می‌کنند.

ادوارد آرچر، متخصص دانشگاه کارولینای جنوبی که سرپرستی این مطالعه را نیز به عهده داشته در گفت‌وگویی اعلام کرد: امروزه زنان بیشتر شغل‌های کم‌تحرک دارند و کمتر درگیر فعالیت‌های فیزیکی می‌شوند و تحرک بدنی کمتری دارند.

نرخ چاقی در دهه‌های گذشته به طور پیوسته افزایش پیدا کرده است. 32 درصد زنان آمریکایی در سال 2004 میلادی چاق بودند، این در حالی است که این رقم در دهه 1960 میلادی، 13 درصد بوده است.

آمار نشان می دهد که زنان در سال 2010 میلادی، 25 درصد بیشتر از زمان خود را به استفاده از رسانه‌های دارای صفحه نمایش همانند تلویزیون و کامپیوتر اختصاص داده‌اند این امر به اضافه وزن آنها دامن زده است.

متخصصان در این مطالعه میزان انرژی و زمانی را که زنان صرف انجام دادن کارهای خانه می‌کنند، مورد بررسی قرار داده و به نتایج فوق دست یافته‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.57113s, 18q