شكايت از وزارت بهداشت 40 درصد كاهش يافته است‌

۱۳۸۶/۰۶/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6879
شكايت از وزارت بهداشت 40 درصد كاهش يافته است‌
احمد نجابت در گفت‌و‌گو با فارس‌ افزود: كاهش شكايات‌‌ از وزارت بهداشت ناشي از فعاليت پرسنل دلسوز بهداشتي ـ درماني دولتي در تمام سطوح است با اين حال به گفته وزير بهداشت هنوز با وضعي كه شايسته نظام جمهوري اسلامي باشد، فاصله داريم.
وي اضافه كرد: متأسفانه به علت هزينه‌هاي بالاي درمان، طبقه متوسط به پائين جامعه براي تأمين هزينه‌هاي درمان دچار مشكل است اما اين از افتخارات نظام است كه وزارت بهداشت در اين مدت دو ساله توجه ويژه‌اي به مناطق محروم داشته است به عنوان مثال سال گذشته 12 ميليارد تومان تجهيزات پزشكي براي يك استان محروم مانند اردبيل خريداري شد.
وي گفت: وزارت بهداشت در توزيع 3 هزار پزشك متخصص از سال گذشته اولويت اول را اعزام آنان به مناطق محروم قرار داده است كه قطعاً حضور اين متخصصان تأثير خود را در ارتقاي سطح خدمات سلامت به مردم نشان مي‌دهد اما هنوز بايد خيلي كار كنيم تا رضايتمندي مردم بالا برود.
رئيس دفتر ارزيابي و رسيدگي به شكايات وزارت بهداشت اضافه كرد: هر ماه بيش از هزار شكايت، تقاضا، درخواست و به طور كلي ارجاع در موضوعات مختلف به اين دفتر واصل مي‌شود كه از طرق مختلف است و ما در اين اداره با نگاه علاج جويانه به تمام اين نامه‌ها جواب مي‌دهيم.
وي گفت: در صورتي كه درخواست‌ها قانوني باشد حتماً رسيدگي مي‌شود، هر جا حقي پايمال شده باشد حتماً پيگيري مي‌كنيم و تا حق افراد را نگيريم، موضوع را رها نمي‌كنيم، هيچ شكايتي در صورتي كه به اين دفتر ارجاع شود، بدون پاسخ نمي‌ماند حتي اگر خواست افراد غيرقانوني باشد باز هم به صورت تلفني يا كتبي به آن جواب مي‌دهيم و توضيح مي‌دهيم كه اين درخواست عملي نيست.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.61915s, 18q