با شرکت در جشنواره غذا و بازارچه خیریه جمعیت امام علی(ع)

در خانه تکانی قلبتان، جایی برای کودکان کار باز کنید

۱۳۹۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۴۳ - کد خبر: 68848

سلامت نیوز : شادی نوروز متعلق به همه کودکان است، حتی اگر این کودک، فالفروش هر روزه خیابانها باشد یا در اتاق کوچک نم زده ای در جنوب شهر یا حاشیه آن زانوی غم بغل گرفته باشد. این عید باستانی و زیبای ایرانی، می تواند برای همه کودکان شیرین باشد اگر ما با خانه تکانی قلبمان، جایی را برای آن کودک به رنج افتاده که فرزند ایران ماست باز کنیم.

به گزارش سلامت نیوز ؛ نوروز که نزدیک می شود یاد کودکی ها می کنیم، روزهایی که کم کم دارد از یاد همه مان می رود، از یاد همه ما آدم بزرگها، آدم بزرگهایی که یک زمانی دلشان برای تای روی آستین یک کت، یا چشمک زدن پولکهای یک پیراهن، و برق کفشی که از دور فریاد می زد که تازه از ویترین آزاد شده، قنج می زد. ما آدم بزرگها گاهی همه چیز را فراموش می کنیم، حتی کودکانه هایی را که روزی در دریای شادیها و غمهایش شنا می کردیم.

اما قانون دنیای کودکی هنوز همان قانون است، هنوز هم کودکان برای تصاحب اسکناس تا نخورده لای کتاب ثانیه شماری می کنند و برای پوشیدن لباس داخل ویترین سر خیابان بی خواب می شوند. حالا تصور کن که تمام این امید ها با دیدن دستهای خالی پدر تبدیل به یک حسرت همیشگی شود. تصور کن که پدر با تمام غرورش سر به زیر اندازد و از آمدن شب عید و شادیهای مردم خیابان اشک به چشمش بنشیند، یا مادر دستان خسته اش را بر چشمان کودکش بگذارد و به آسمان پناه ببرد از اینهمه درد که یکه و تنها باید در دل پنهان کند. حالا تصور کن که هیچ برقی روی کفش و لباست نباشد تا شب عیدت را روشن کند. بیا فقط لحظه ای تصور کنیم کودکی هستیم پر از شوق آمدن بهار و در عین حال لبریز حسرتهای حاصل از نداریهای پدر.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.14753s, 18q