مشكلات زيبايي دندان در صورت عدم درمان باعث بروز بيماريهاي لثه مي‌شود

۱۳۸۶/۰۶/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6891
مشكلات زيبايي دندان در صورت عدم درمان باعث بروز بيماريهاي لثه مي‌شود

دكتر سيد جلال الدين صميمي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به اين كه پوسيدگي دندان شايع‌ترين عامل از دست دادن دندان‌هاست، علل بروز آن را مشكلاتي از قبيل رشد جمعيت، هزينه‌هاي بالاي درمان، پايين بودن اطلاع رساني عمومي و افزايش مصرف لبنيات و غذاهاي سالم دانست.

وي در ادامه با تاكيد براهميت تحكيم روابط بين آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشكي افزود: اگر مربيان بهداشت مدارس، آموزش‌هاي لازم را در اين زمينه فرا گيرند، مي‌توان بيماري‌هاي دهان و دندان در كودكان را تشخيص و كنترل كرد كه در اين صورت نياز به درمان‌هاي جدي در سنين بزرگسالي كاهش مي‌يابد.

رييس دانشكده دندانپزشكي استان قزوين، در خصوص استفاده از خمير دندان گفت: جهت عدم ايجاد مقاومت ميكروب‌هاي دهان بايد نوع خمير دندان مورد استفاده به طور متناوب عوض شود.


دكتر صميمي، همچنين از درمان بيش از 18 هزار نفر در مركز آموزشي، درماني دانشكده علوم پزشكي قزوين طي سال گذشته خبر داد و در خصوص نحوه رسيدگي و نظارت به بيماران گفت: در حال حاضر 25 دانشجو در رشته دندانپزشكي در مقاطع مختلف در اين دانشكده در حال تحصيل هستند كه اين دانشجويان پس از گذراندن دوره‌هاي آموزشي لازم و كار بر روي مدل‌هاي دنداني با نظارت كامل اساتيد مي‌توانند خدمات درماني لازم را به بيماران ارائه دهند.

رييس دانشكده دندانپزشكي درباره مزاياي اين مركز نسبت به مراكز خصوصي ديگر به هزينه‌هاي پايين درمان به علت دولتي بودن آن و همچنين كيفيت بالاتر به علت وجود نظارت هيات علمي اشاره كرد و افزود: دانشكده دندانپزشكي در حال حاضر در زمينه‌هاي ترميمي، پروتزهاي مصنوعي، بيماريهاي لثه‌اي و اطفال، پاتولوژي، ارتودنسي، تشخيص بيماريها و درمان ريشه فعاليت دارد.

وي درباره نحوه ارائه خدمات به مردم گفت: بيماران در ابتدا براي تشكيل پرونده بايد به بخش تشخيص مراجعه كنند و پس از بررسي كامل بيمار از نظر وجود بيماري‌هاي دهان و دندان و اولويت بندي اين بيماري‌ها در صورت وجود مورد اورژانس سريعا رسيدگي مي‌شود و درغيراين صورت فرد بايد براي ادامه درمان در طول مدت تعيين شده مراجعه كند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.86056s, 18q