افزایش50 درصدی هزینه های سلامت در سال 92

۱۳۹۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۲۸ - کد خبر: 68936
افزایش50 درصدی هزینه های سلامت در سال 92
سلامت نیوز : عابد فتاحی در گفت‌و‌گو با پانا در خصوص بودجه سال آینده حوزه سلامت بیان کرد:  نمایندگان کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی هنوز متنی از لایحه بودجه سال آینده را رویت نکرده اند اما به زودی این لایحه در مجلس بررسی شده و بودجه حوزه بهداشت نیز به تصویب می رسد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه میان بودجه مصوب شده و آنچه که در عمل به دست می آید و واگذار می شود تفاوت وجود  دارد و در سال جاری بخشی از دستگاه های اجرایی، حتی کمتر از نیمی از اعتبار تخصیص داده شده مصوب را دریافت کردند و به همین دلیل نمی توانیم از افزایش بودجه حوزه سلامت حرف بزنیم و در نهایت  امیدواریم در سال آینده نیز با این وضعیت روبه رو نشویم.

نماینده مردم ارومیه درمجلس نهم افزود: با توجه به شرایط حال حاضر، پیش بینی می شود که در سال آینده حوزه درمان و سلامت با تورم 50 درصدی مواجه می شود و این وضعیت در بخش تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی نامناسب تر خواهد بود.

به گفته وی، به طور حتم بودجه حوزه سلامت و درمان در سال آینده هم به جامعه پزشکی و هم به مردم فشار وارد می آورد اما نکته مهم در این است که باید تمهیداتی صورت گیرد تا مردم در کمترین فشار باشند.

فتاحی تصریح کرد: تعرفه‌های پزشکی باید به نفع مردم باشد نه اینکه مردم در شرایطی که با فشارهای اقتصادی مواجه هستند، مجبور باشند برای هزینه‌های درمان نیز پول زیادتری پرداخت کنند.

وی با اشاره به سهم 10 درصدی حوزه سلامت از محل هدفمندی یارانه ها، اظهارداشت: این سهم برای امسال 600 میلیارد تومان برآورد شده بود که متاسفانه هنوز این سهم به وزارت بهداشت پرداخت نشده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.72556s, 19q