مبتلايان وبا در غرب كشور تحت كنترل و درمان هستند

۱۳۸۶/۰۶/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6895
مبتلايان وبا در غرب كشور تحت كنترل و درمان هستند

فخرالدين حيدري در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مشاهده چند مورد بيماري وبا در استان كردستان، گفت: ‌مواردي از شيوع وبا با توجه به همه مرزي كردستان ايران با كردستان عراق در بانه و سردشت مشاهده شده است كه افرادي كه به اين بيماري دچار شده‌اند، تحت كنترل و درمان هستند.

به گفته نماينده مردم سقز و بانه در مجلس، چون انتشار وبا وسيع و سريع است و از نظر اين كه آمبولانس‌هاي مراكز بهداشتي استان كردستان با كمبود بنزين رو به رو هستند، لازم است در اين‌باره براي جلوگيري از شيوع بيش‌تر وبا در بخش‌هاي غربي كشور، اقدامات جدي صورت گيرد.

اين نماينده مجلس به مشكلات مرزنشين‌ها و حاشيه‌نشين‌ها و نبود امكانات مناسب از جمله آب شرب و برق و سيستم فاضلاب در حاشيه شهرها اشاره كرد و افزود: به دليل كمبود اين امكانات از اين قضيه نگران هستيم و مسوولان كشور بايد سريع‌تر نسبت به تهيه آب شرب و سيستم فاضلاب در اين قسمت‌ها اقدام كنند تا در آينده شاهد شيوع بيمارها نباشيم.

حيدري با اشاره به مشاهده 4 تا 5 مورد بيماري وبا در كردستان برلزوم پيشگيري از شيوع اين بيماري تاكيد كرد و گفت:‌ وزارت بهداشت و درمان بايد در اين راستا توجه بيش‌تري داشته باشد و اين امر كمك‌هاي بسياري را مي‌طلبد. بنابراين نياز است كه در همه زمينه‌ها از جمله رفع مشكلات حاشيه‌نشين‌ها و مرزنشينان كه در وضعيت نامناسبي به سر مي‌برنند، اقدامات جدي و موثري صورت گيرد و خدمات‌رساني به اين قشر مهم جامعه كه به حق از مرزهاي كشور مراقبت مي‌كنند، به درستي صورت گيرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.45745s, 18q