پیشگیری از تولد 65 نوزاد مبتلا به HIV

۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۰۷ - کد خبر: 69042

سلامت نیوز :  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت اعلام کرد: طی دو سال گذشته از تولد 65 نوزاد مبتلا به HIV جلوگیری شده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر محمدمهدی گویا ضمن اعلام این خبر گفت: برنامه جلوگیری از تولد نوزاد مبتلا به ایدز از 2 سال پیش در کشور شروع شده است و تاکنون از ابتلای 65 نوزاد که مادرشان مبتلا به این عفونت بوده‌اند، با مراقبت‌های لازم جلوگیری شده است.

وی این مراقبت‌ها را شامل آموزش والدین، ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مادر قبل از زایمان، حین زایمان و بعد از زایمان عنوان کرد و گفت: در راستای این برنامه، استان فارس با جلوگیری از تولد 14 نوزاد مبتلا به عفونت HIV‌ مقام اول را داشته است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌ها در پاسخ به این پرسش که آیا خبر درمان اولین نوزاد مبتلا به ایدز در آمریکا صحت دارد، گفت: این خبر بسیار خوشحال کننده و امیدبخش است به خصوص که تولد کودکان مبتلا به عفونت HIV در برخی از کشورهای دنیا نه تنها تبدیل به فاجعه بهداشتی بلکه تبدیل به یک فاجعه توسعه‌ای شده است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: هنوز نمی‌توان به طور قطعی قضاوت کرد که این روش درمانی باعث بهبود قطعی کودکان مبتلا به HIV‌ می‌شود و لازم است که تحقیق در این ارتباط ادامه یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.11696s, 18q