تولید چسب‌ دارویی پوستی برای مقابله با سرطان پروستات

۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۰۸ - کد خبر: 69044

سلامت نیوز :آزمایشات جدید نشان می‌دهد: چسب‌های دارویی پوستی روشی ایمن‌تر و ساده‌تر از روش‌های درمانی فعلی برای مقابله با سرطان پروستات هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ متخصصان انگلیسی در این آزمایشات دریافتند: چسب‌های دارویی پوستی که وظیفه آنها رساندن هورمون استروژن به خون است، می‌توانند در مقایسه با روش‌های کنونی درمان سرطان پروستات، موثرتر باشند.

یکی از روش‌های اصلی در درمان بیماری سرطان پروستات، تزریق یک نوع ماده شیمیایی است که سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد، اما در عین حال برای بیمار عوارضی جانبی هم دارد.

متخصصان انگلیسی با مقایسه 254 بیمار که دو روش درمانی متفاوت تزریق و چسب‌های دارویی پوستی در آنان مورد استفاده قرار گرفت، دریافتند که این چسب‌ها به مراتب روشی ایمن‌تر هستند.

پزشکان با بیان اینکه دو هورمون استروژن و تستوسترون از نظر شیمیایی با یکدیگر شباهت دارند، اظهار داشتند: افزایش سطح استروژن در بدن می‌تواند میزان تستوسترون تولید شده را کاهش دهد و رشد سرطان پروستات را تا حدودی متوقف سازد.

یکی از متخصصان در این مطالعه گفت: انجام مطالعات در مدت زمان بیشتری لازم است تا در مورد جایگزینی این چسب‌های دارویی با تزریق‌های هورمونی به قطعیت برسیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.49993s, 18q