حرکت به سمت کاهش واردات تجهیزات پزشکی

۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۰۹ - کد خبر: 69046

سلامت نیوز : عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از نمایش نوآوری‌های جدید شرکت‌های تولید کننده در شانزدهمین نمایشگاه ایران هلث خبر داد و گفت: قطعا به سمت کاهش واردات تجهیزات پزشکی حرکت خواهیم کرد. تمام تولید کنندگان داخلی تامین اقلام با کیفیت و کمیت مناسب را وظیفه خود می‌دانند و برای دستیابی به آن تلاش می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ علی محمد امراللهی ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: تعداد قابل توجهی از تولیدکنندگان داخلی و چند شرکت از کشورهایی نظیر ترکیه، تایوان، چین و هند برای حضور در این نمایشگاه که 28 اردیبهشت ماه سال 92 برگزار می‌شود، اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی ادامه داد: عمده‌ترین هدف از برپایی نمایشگاه تجهیزات پزشکی ایران هلث نمایش قدرت و توانمندی تولیدکنندگان داخلی است، به ویژه در شرایط اقتصادی اخیر و با وجود محدودیت‌های ارزی و وارداتی در تلاش هستیم به مردم خود نشان بدهیم که قادر به تولید و تامین بسیاری از اقلام پزشکی در داخل کشور هستیم.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی افزود: اهمیت این امر از این روست که برخی از بابت ورود تجهیزاتی که پیش از این تولید داخل نداشت، نگران هستند.

امراللهی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 150 شرکت تجهیزات پزشکی عضو انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی هستند، گفت: همچنین حدود 150 شرکت فعال دیگر در عرصه تولید تجهیزات پزشکی فعال هستند که هنوز عضو انجمن نشده‌اند. لازمه عضویت در انجمن این است که شرکت‌ها باید تمام استانداردهای موجود را رعایت کنند و از وزارت بهداشت تاییدیه کسب کنند.

وی افزود: در حیطه تجهیزات پزشکی بیش از 50 درصد نیاز کشور را به واسطه تولیدات داخلی تامین می‌کنیم که اقلام پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی را شامل می‌شود.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از نمایش نوآوری‌های جدید شرکت‌های تولید کننده در «ایران‌ هلث» خبر داد و گفت: قطعا به سمت کاهش واردات تجهیزات پزشکی حرکت خواهیم کرد. تمام تولیدکنندگان داخلی تامین اقلام با کیفیت و کمیت مناسب را وظیفه خود می دانند و برای دستیابی به آن تلاش می‌کنند.

شانزدهمین نمایشگاه ایران هلث از 28 تا 31 اردیبهشت ماه سال آینده در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره 02188054364 تماس حاصل نموده و یا به پایگاه اینترنتی www.iranhealthxhibition.org مراجعه نمایند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15607s, 18q