در انتقاد از ادعاهای فریبکارانه پزشکان ماهواره ای مطرح شد:

تجارت میلیاردی پزشکان ماهواره ای با جان مردم/ انگشترهای جنسی حقه طب ماهواره ای برای درمان ناتوانی جنسی

۱۳۹۱/۱۲/۱۶ - ۱۵:۴۹ - کد خبر: 69050
 تجارت میلیاردی پزشکان ماهواره ای با جان مردم/ انگشترهای جنسی حقه طب ماهواره ای برای درمان ناتوانی جنسی
سلامت نیوز: رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران با بیان اینکه:« تبليغات کالاهاي جنسي از طريق ماهواره ها يک تجارت چند صد ميليارد دلاري در سطح جهان است و حقه ها و نيرنگ هاي اين شبکه ها تمام شدني نيست.» تاکید کرد:« استفاده از انگشترهاي جنسي به عنوان راه حل جدي براي درمان ناتواني جنسي تبليغ مي شوند.»
دکتر محمدرضا صفري نژاد در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز درباره گفت:« همانطور که مستحضر هستيد تبليغات شبکه هاي فارسي زبان بيشتر بر حول محور محصولات و کالاهاي جنسي، ترک اعتياد، کاهش وزن، افزايش قد و چند موضوع ديگر مي چرخد. امروزه طب ماهواره اي کم کم دارد يک رشته اي از پزشکي مي شود. شما لابد جملاتي نظير درمان قطعي سفيدي مو، افزايش قد، رفع چين و چروك پوست، درمان تضميني لكهاي صورت، درمان تضميني اعتياد، درمان تضميني ناتواني جنسي، و بسياري جملات مشابه را به دفعات از كانالهاي ماهواره اي شنيده ايد. به اين در اصطلاح "طب ماهواره اي" مي گويند. اين طب از طريق ماهواره و توسط شبکه اي درهم تنيده از افراد مختلف که گاهاً در نقش پزشك ظاهر مي شوند، ارائه مي گردد. »
دکتر صفری نژاد افزود:« طب ماهواره ای، واقعي، علمي و آكادميك نيست، بلكه طبي مبتذل، مبتني بر دروغ گوئي و عوام فريبانه است. .بسياري از افرادي که خود را پزشک معرفي مي کنند، اگر هم پزشك باشند، از حوزه طبابت دور شده اند و به تجارت و برنامه سازي روي آورده اند و در برنامه ها و تبليغات خود ادعاهايي را مطرح مي كنند كه غير واقعي، غير علمي، فريبکارانه و بر خلاف موازين پزشكي است. اين پزشکان را هم در اصطلاح "پزشک ماهواره اي" مي گويند.»
وی ادامه داد:« واقعيت حاكي از آن است كه در بسياري از موارد، سوابق علمي و تحصيلي پزشكان ماهواره اي نامعلوم است. مدارك تحصيلي، نوع تخصص، اسم دانشگاهي كه از آن فارغ التحصيل شده اند و محل کار را نمي توان در روي صفحه تلويزيون مشاهده كرد. اصولاً نمي توان گفت که مشتريان طب ماهواره اي اكثراً افرادساده لوح هستند. گاهاً افراد به سرعت فريب تبليغات را مي خورند و كالايي را خريداري مي كنند و با همان سرعت نيز آن را كنار مي گذارند.»
رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران افزود:« البته فاجعه موقعي اتفاق حادث مي شود که سلامتي انسانها به مخاطره مي افتد. به عنوان مثال، بيماري مبتلا به ديابت است و تحت تأثير تبليغات ماهواره اي داروي اصلي ديابت يا همان انسولين را كنار مي گذارد و به جاي آن، فلان داروي مكمل را مدتها مصرف مي کند و در اين مدت ديابت وي کنترل نشده باقي مي ماند و زماني متوجه اشتباه خود مي شود كه ديگر دير شده است و ديابت عوارض تمام عيار خود را بجاي گذاشته است. اين از نتايج نسخه پيچي طب ماهواره اي و پشت صفحة تلوزيون است.»
دکتر صفری نژاد خاطرنشان کرد:« فاجعه بزرگتر را ما از بيماراني مي شنويم كه از طريق ماهواره، با فلان جراح آشنا شده و به اميد درمان و يا دست يابي به روياهاي خود، راهي يك كشور همسايه شده اند و تحت عمل جراحي قرار گرفته اند، تعداد قابل توجهي از آنها بعد از مراجعت به ايران يا دچار عوارض شديد شده اند و يا مشکلشان حل نشده است و اکنون نيز به پزشک مذکور دسترسي ندارند.»
وی تاکید کرد:« نكته بسيار مهم و در خور تأمل اين است كه از طريق ماهواره، تلويزيون، راديو، اينترنت و روزنامه و غيره نمي توان و نبايد براي مخاطب نسخه نوشت. اين همان کاري است که "طب ماهواره اي" انجام ميدهد. طب ماهواره اي عبارت از خود درماني از طريق يك شماره تلفن همراه است كه روي صفحة تلويزيون ديده ايم و دريافت دارو توسط يك پيك موتوري است. بايد به خاطر داشته باشيم اگر دچار عوارض آن دارو و يا آن دستگاه شويم، آيا مي توانيم ردپاي آن پيك موتوري يا آن شماره تلفن را پيدا كنيم؟ در اکثر موارد اين تلفنها يا قطع است و يا واگذار شده اند.»
دکتر صفری نژاد افزود:« حجم انبوه تبليغات روي دسته‌اي از محصولات متمرکز هستند که بيشترين عايدي اقتصادي را دارند ولي از نظر علمي پوچ است. در رأس اين محصولات کالاهاي جنسي (دارو، مکملها، دستگاهها و غيره) قرار دارند. تبليغات کالاهاي جنسي از طريق ماهواره ها يک تجارت چند صد ميليارد دلاري در سطح جهان است و حقه ها و نيرنگ هاي اين شبکه ها تمام شدني نيست. کم نيستند افرادي که گول شبکه هاي ماهواره اي را نمي خورند و معتقدند که هر داروئي بايد توسط پزشک پس از معاينه و تشخيص بيماري تجويز شود. شبکه هاي ماهواره اي براي اين افراد نيز فکر کرده اند، آنها با معرفي دستگاههاي توانبخشي جنسي القاء مي کنند که حالا شما با خيال راحت مي توانيد از اين کالاي پزشکي استفاده کنيد.»
وی هشدار داد:« تجويز و استفاده از يک کالاي پزشکي، بسيار مشکل تر از يک دارو است. دارو را يک پزشک تجويز مي کند و خود پزشک و داروخانه روش مصرف آن را به بيمار توضيح مي دهد. ولي استفاده از کالا يا وسيله پزشکي نياز به مهارت و آموزش دارد. اين کالاها تمام شدني نيستند، آخرين آنها استفاده از انگشترهاي جنسي است که به عنوان راه حل جدي براي درمان ناتواني جنسي تبليغ مي شوند.»
رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران افزود:« بسیاری از مردان با وجود داشتن اندام تناسلی طبیعی با تبلیغات ماهواره ای، درخود احساس ضعف وناتوانی می کنند. در واقع تبلیغات ماهواره ای نرم های جامعه را برهم زده است که موجب بروز مشکلات عدیده ای شده که گاها باعث تشویش روانی افراد می شود.»
وی در پایان تاکید کرد:«حجم تبلیغات انبوه است و برای مقابله با آن هم باید به همان اندازه اطلاع رسانی مناسبی شود.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1949s, 18q