به هیچ عنوان وایتکس و جوهر نمک را مخلوط نکنید

۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۱۷ - کد خبر: 69113
سلامت نیوز : دکتر طلعت قانع، کارشناس دارو و سموم و مسئول مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:  در اسفند ماه و روزهای پایانی سال به علت این که نظافت منازل افزایش پیدا می کند تماس با مواد شوینده به اوج خود می رسد و این افزایش تماس می تواند واکنش های آلرژیک پوستی و تنفسی را در افراد ایجاد کند.

وی با بیان این که بیشتر مسمومیت ها با مواد شوینده از استنشاقی است عنوان کرد: که هر نوع ماده شوینده حتی مواد شوینده ساده مثل پودر رختشویی هم می تواند باعث ایجاد بخاراتی شود و مشکلات ریوی را برای فرد ایجاد کند.

وی ادامه یکی از خطرناک ترین کارهایی که زنان خانه دار برای تمیزی و نظافت منزل به کار می برند مخلوط کرد وایتکس و جوهر نمک است که این امر به دلیل آزاد کردن گاز کلر می تواند علائم مسمومیت های شدید تنفسی را در فرد ایجاد کند و آسیب های جبران ناپذیری را برای تمام افراد به خصوص افرادی که بیماری های زمینه ای قلبی و ریوی دارند ایجاد کند.

قانع خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از این مسمومیت ها افراد باید حدلامکان از استفاده این مواد پرهیز کنند و در صورت الزام از این مواد در فضای باز و بدون مخلوط کردن با هیچ نوع ماده شیمیایی دیگر همراه با ماسک و دستکش استفاده کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.23011s, 18q