مجوز پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلات تکمیلی برای کردستا‌‌ن

۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۱۱:۲۱ - کد خبر: 69120

سلامت نیوز :طیب قدیمی در نشست هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی با نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی نگاه درمان‌نگر به سلامت در جامعه را از مشکلات در این عرصه برشمرد و اظهار کرد برای موفقیت در حوزه سلامت باید دیدگاه سلامت‌نگر را در جامعه نهادینه کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و قائم‌مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان در ادامه با اشاره به اینکه حفظ و ارتقای سلامت 75 درصد به عوامل اجتماعی بستگی دارد افزود: دستیابی به این موهبت بزرگ نیازمند همکاری، همدلی و مشارکت تمامی دستگاه‌ها و تک تک افراد جامعه است.

وی اختصاص دادن مجوز پذیرش دانشجو در رشته‌های تحصیلات تکمیلی به دانشجویان بومی استان، ایجاد تعهد ماندگاری برای پرسنل جدیدالاستخدام در جلوگیری از نقل و انتقال آنها از منطقه مورد خدمت خویش را از دیگر مشکلات حوزه بهداشت و درمان استان اعلام کرد.

در ادامه این نشست حجت‌الااسلام شیرمحمدی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان به اهمیت انجام کارهای فرهنگی در فضای دانشجویی اشاره کرد و از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به اتخاذ تصمیماتی در زمینه افزایش بودجه فرهنگی دانشگاه  و توسعه فضای خوابگاهی عنایت ویژه داشته باشند.

سیداحسن علوی نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره هم پس از شنیدن مسائل و مشکلات پیش‌روی سلامت در استان با قدردانی از مسئولان  و تمامی دست‌اندرکاران ارائه خدمات سلامت در استان، گفت: بخشی از ‌مشکلات پیش‌روی در حوزه سلامت را باید با همکاری و کمک گرفتن از خیرین سلامت و بخش خصوصی حل کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: عدم آگاهی مردم استان از وجود امکانات و تجهیزات پیشرفته بخش درمان موجب سرگردانی آنان می‌شود لذا می‌طلبد اطلاع‌رسانی بیشتری به عمل آید.

حامد قادرمرزی افزود: بیماران استان بخشی از  خدمات سلامت را از سایر استان‌های مجاور و یا تهران دریافت می‌کنند و این امر موجب متحمل شدن هزینه‌های مضاعف بر بیماران و استفاده نکردن از امکانات پیشرفته در استان می‌شود.

وی خواستار تعامل و همکاری بیشتر صدا و سیمای مرکز کردستان در معرفی خدمات، توانمندی‌ها، تخصص‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان در زمینه تجهیزات و امکانات کافی و پیشرفته در درمان بیماری‌ها و عارضه‌های پزشکی در استان شد.

مجوز بیمارستان و مرکز ام‌آر‌آی سقز و بانه، پیگیری پذیرش افراد بومی در دانشگاه‌های استان، نظارت بر مسائل بهداشتی کارخانه‌ها و مراکز بهداشتی درمانی شهری از دیگر مواردی بود که توسط دیگر نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26099s, 19q