آموزش پزشکان خانواده با تهیه بسته‌های آموزشی مجازی

۱۳۹۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۳۶ - کد خبر: 69136

سلامت نیوز : معاون آموزشی وزارت بهداشت از تهیه بسته‌های آموزشی مجازی ویژه پزشکان خانواده خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر بهرام عین‌اللهی در حاشیه همایش «یادگیری الکترونیک در آموزش علوم پزشکی و خدمات الکترونیک پزشکی خانواده» استفاده از فضاهای مجازی و آموزش‌های مجازی( Elearning ) را به عنوان یک ضرورت در آموزش پزشکی عنوان و اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید بتوانند در راستای نهضت نرم‌افزاری از روش‌های نوین آموزشی به خصوص Elearning در آموزش مداوم استفاده کنند.

وی همچنین گفت: در سیاست‌گذاری‌های وزارت بهداشت از این پس شاخص امتیازدهی و اعتباردهی به دانشگاه‌ها، نحوه استفاده از آموزش‌های نوین و Elearning خواهد بود و هر دانشگاهی که از این روش استفاده کند، امتیاز بیشتری دریافت می‌کند.

وی اظهار کرد: روش آموزش Elearning زیرساخت پیچیده‌ای نیاز ندارد و هر شخص که یک کامپیوتر و اینترنت با سرعت متوسط داشته باشد، می‌تواند از این روش استفاده کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به نقش بسیار مهم بکارگیری Elearning در طرح پزشک خانواده، گفت: در این طرح افراد زیادی از پزشکان عمومی به نقاط مختلف کشور فرستاده می‌شوند و این امکان وجود ندارد که اساتید به همه روستاها برای آموزش اعزام شوند، ولی هر پزشکی که در روستا است، از طریق اینترنت می‌تواند مطالب موردنیاز خود را در قالب بسته مخصوص آموزشی به صورت خودآموز دریافت کند و پس از مطالعه و گذراندن آزمون آن، مدرک خود را به صورت الکترونیک دریافت کند.

عین‌اللهی با اشاره به اینکه امکان تقلب در آزمون در روش Elearning وجود ندارد، گفت: هر کاربری با یک ID در این سیستم ورود پیدا می‌کند و تا زمانی که مطالب را در سایت نخواند، امکان پاسخ به سوالات را نخواهد داشت.

وی در پایان مهم‌ترین ضعف آموزشی علوم پزشکی را در آموزش‌های جامع‌نگر دانست و گفت: نیاز به آموزش جامعه‌نگر در پزشکی بسیار محسوس است . در این راستا هم‌اکنون معاونت آموزش وزارت بهداشت به تشویق اساتید و اعضای هیات علمی برای تهیه و تنظیم مطالب پزشکی متناسب با نیازها و مشکلات پزشکی و درمانی داخلی گام برمی‌دارد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.43899s, 18q