محمد‌صادقی با انتقاد از ترخیص نشدن ۱۴۰ میلیون دلار دارو از گمرک:

رئیس‌جمهور دستور ترخیص دارو را صادر کند/ نگرانی واردکنندگان دارو از نرخ بعدی ارز

۱۳۹۱/۱۲/۱۸ - ۰۹:۴۹ - کد خبر: 69161
رئیس‌جمهور دستور ترخیص دارو را صادر کند/ نگرانی واردکنندگان دارو از نرخ بعدی ارز
سلامت نیوز: عضو هیأت رئیسه مجلس، با بیان اینکه بانک مرکزی و معاون دارویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی به وظایف خود برای تأمین و توزیع دارو به درستی عمل نکرده‌اند، گفت: مجلس انتظار دارد رئیس‌جمهور هر چه سریع‌تر دستور ترخیص داروها را صادر کند.

شاهین محمد‌صادقی در گفت ‌وگو با خانه ملت، با یادآوری موضوعات مطرح شده مبنی بر انباشت حدود ۱۴۰ میلیون دلار دارو در گمرکات کشور، گفت: به طور حتم دارو یکی از اقلام ضروری و موردنیاز کشور است و هیچ محصولی را نمی‌توان جایگزین دارو کرد.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه هم‌اکنون بخشی از داروی مصرفی در داخل کشور تولید می‌شود، افزود:‌ اما با وجود پیشرفت‌های به دست آمده هنوز مواد اولیه دارو و داروهای خاص از خارج از کشور وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی و معاون دارویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی به وظایفشان برای تأمین و توزیع دارو به درستی عمل نکرده‌اند، تصریح کرد: مدیریت نامناسب برخی از مسئولان زمینه را برای کمبود و افزایش قیمت دارو فراهم کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با اعلام اینکه به طور حتم ترخیص داروهای انباشت شده در گمرک در شرایط کنونی امری جدی و ضروری است، گفت: مسئولان حوزه سلامت نباید از مشکلاتی که بیماران خاص برای تأمین دارو با آن روبرو هستند بگذرند.

محمدصادقی ادامه داد: از طرف دیگر از سندیکای تولیدکنندگان دارو می‌خواهیم که به وظایف خود درباره تولید دارو عمل کنند، همچنین بانک مرکزی باید اعتبارات حوزه سلامت به‌ویژه دارو را اختصاص دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس نهم، با بیان اینکه واردکنندگان دارو هم‌اکنون قادر به ترخیص داروها از گمرک هستند، گفت: نگرانی واردکنندگان از نرخ بعدی ارز زمینه را برای انباشت دارو و ترخیص نشدن از گمرک فراهم کرده است، این گروه هم‌اکنون نگرانند که داروها را به قیمت ارزان فروخته و بعد برای خرید دارو هزینه بیشتری را پرداخت کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه بانک مرکزی باید نگرانی واردکنندگان را برطرف کند، یادآور شد: به‌طور حتم برای حل مشکلات دارویی کشور باید تعامل میان دستگاه‌های مربوطه افزایش یابد.

عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، با یادآوری صدور دستور ترخیص دارو از گمرک از سوی رئیس‌جمهور در چند ماه گذشته، گفت: مجلس انتظار دارد که رئیس‌جمهور هر چه سریع‌تر دستور ترخیص داروها را صادر کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.05392s, 19q