رئیس مرکز مدیریت بیماریهای غیر واگیر وزارت بهداشت؛

یکی از عوامل کاهش بیماری های غیر واگیر تغییر رفتار است

۱۳۹۱/۱۲/۱۸ - ۱۷:۰۱ - کد خبر: 69174
سلامت نیوز:‌ یکی از عوامل کاهش بیماری های غیر واگیر تغییر رفتار و عادات غلط مردم است که این امر بسیار زمانبر است.
دکتر اعتماد رئیس مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: روند رو به رشد بیماری های غیر واگیر در کشور ما مثل دیگر کشورمان در حال افزایش و سن ابتلا به این بیماری ها در حال کاهش است.

وی با اشاره به این که سن ابتلا به سکته قلبی و سرطان در حال کاهش است گفت: وزارت بهداشت از سالهای گذشته به شناسایی عوامل ایجاد کننده این موضوعات پرداخته است تا با شناسایی این عوامل به سمت بی خطر سازی و کاهش آنها حرکت کند.

اعتمد با تاکید بر این که یکی از این علل عوامل محیطی است عنوان کرد: تغییر رفتار در سطح جامعه بسیار سخت است و لی ما با اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم دراین راه قدم برداشتیم همچنین سال گذشته تفاهمنامه ای بین وزارت بهداشت و وزارت صنعت و معدن و کار در خصوص استراتژی های کنترل بیماری و سلامت مردم منعقد شد که تا به حال جلساتی با حضور نمایندگان دو وزارتخانه برگزار شده و راهکارهایی برای رسیدن به این مدت عنوان شده است.

وی در خصوص این تفاهمنامه اظهار داشت: به عنوان مثال وزارت صنعت و معدن عناصر موجود در آب و خاک مورد استفاده در کشاورزی و آب را مورد بررسی و آزمایش قرار میدهد و ما بررسی می کنیم که اگر بیماری خاص در آن منطقه شیوع دارد با این موارد موجود در آب و خاک همخوانی دارد یا ندارد اگر به این نتیجه برسیم مداخلاتی صورت می گیرد تا عوامل خطر کنترل شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.11s, 18q