آجیل را از دست فروش‌ها نخرید

۱۳۹۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۴۲ - کد خبر: 69240

سلامت نیوز : معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تأکید کرد: هموطنان باید از تهیه انواع آجیل از دست‌فروش‌ها و یا اتومبیل‌هایی که داخل آن به عرضه انواع آجیل می‌پردازند، خودداری کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ مهندس سید رضا غلامی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: برای اطمینان از سلامت آجیل، باید مدتی آن را در دست نگه داشت و در صورتی که دست رنگی شد نباید آن را خریداری کرد زیرا نشان دهنده استفاده از رنگ‌های غیرمجاز است.

وی افزود: آجیل‌هایی که کرم زده باشد، نم یا رطوبت داشته باشد برای خرید مناسب نیست و به طور معمول تخمه‌هایی که به دست رنگ پس بدهند یا پسته‌هایی که بیش از حد قرمز باشند، از مصادیق آجیل‌های رنگی، نامرغوب و غیربهداشتی هستند.

مهندس غلامی با بیان این که این که هموطنان باید از تهیه انواع آجیل از دست‌فروش‌ها و یا اتومبیل‌هایی که داخل آن به عرضه انواع آجیل می‌پردازند، خودداری کنند، تاکید کرد: باید آجیل‌ها را از محل‌های مشخص، مراکز آجیل‌ فروشی ثابت و دارای مجوز آجیل‌ فروشی و یا قنادی‌های دارای مجوز تهیه کنند.

رییس اداره نظارت بر بهداشت اماکن و مواد غذایی وزارت بهداشت افزود:‌ با وجود این که مصرف آجیل‌های بسته بندی شده و دارای تمامی علائم تضمین کننده سلامت کالا، مانند پروانه ساخت، تاریخ تولید و انقضا هنوز در فرهنگ خرید شهروندان جا نیفتاده است، اما خرید این نوع آجیل، تمامی ملاک‌های یک خرید مناسب را داراست.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.11529s, 18q