دیابتی‌ها در سفرهای نوروزی دستگاه تست قند همراه خود داشته باشند

۱۳۹۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۵۰ - کد خبر: 69251

سلامت نیوز : دیابتی‌ها در سفرهای نوروزی، انسولین یا داروهای خوراکی پایین آورنده قند خون و هر داروی دیگری که پزشک برایشان تجویز کرده است و وسایل اندازه‌گیری قند خون (دستگاه تست قند خون و نوار مربوطه و نوار قند ادرار) و در صورت لزوم باطری اضافه به همراه داشته باشند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ لازم است دیابتی‌ها دفترچه کنترل روزانه قند خون، لانست برای نمونه‌گیری قند خون، سرنگ انسولین، آمپول گلوکاگن، مواد قندی سریع‌الجذب برای پیشگیری از هیپوگلیسمی و الکل یا پد الکلی را طی سفرهای نوروزی به همراه داشته باشند. این وسایل باید در کیف دستی قرار داده شود و به‌راحتی در هر زمان، قابل دسترسی باشد البته نباید این کیف در معرض نور مستقیم آفتاب و حرارت باشد.

بر اساس این گزارش، سفر باعث تغییر در شیوه زندگی روزانه افراد می‌شود. لذا احتمال اختلال در کنترل میزان قند خون وجود دارد. البته برای افراد دیابتی که از آموزش لازم برخوردار باشند (دوره‌های آموزشی دیابت را حدود 15 الی 20 ساعت در سال گذرانده‌اند) در انتخاب مقصد سفر هیچ محدودیتی وجود ندارد. اما افراد دیابتی که از دیابت خود و نحوه کنترل آن شناخت لازم و کافی ندارند، باید تا حد ممکن از رفتن به مکان‌های فاقد امکانات درمانی خودداری کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.54022s, 18q