اصلاح متن قرارداد پزشكان خانواده

۱۳۸۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6926
اصلاح متن قرارداد پزشكان خانواده

دكتر شهاب الدين صدر در گفت وگو با ایسنا خاطر نشان کرد: در حال حاضر يكي از مشكلات اساسي پزشكان خانواده، نحوه قراردادهاي آنان است. اين پزشكان كه با قراردادهاي كوتاه مدت مشغول به خدمت رساني هستند، در مورد آينده شغلي خود نگران بوده و ضمانت شغلي كافي ندارند؛ از اين رو اصلاح قراردادهاي پزشكان خانواده و طولاني‌تر كردن مدت آن نقش موثري در رضايت‌مندي اين گروه از متوليان سلامت جامعه و در نتيجه كيفيت بخشي خدمات درماني دارد.


رييس سازمان نظام پزشكي همچنين بيمه نبودن پزشكان خانواده را از ديگر مشكلات اين افراد عنوان كرد و گفت: اين مساله نيز در كميته مشترك سازمان نظام پزشكي و وزارت بهداشت بررسي مي‌شود.


صدر با اشاره به اين كه از ميان پنج هزار پزشكي كه در طرح پزشك خانواده به كار گرفته شده‌اند، حدود هزار و 200 نفر پيش از اين شاغل بوده‌اند، گفت: به كارگيري افراد شاغل در طرح پزشك خانواده از ديگر نقاط ضعف اين طرح است، چرا كه طرح پزشك خانواده با هدف اشتغالزايي براي پزشكان فاقد شغل اجرا شده است؛ از اين رو اصلاح اين مشكل و به كارگيري پزشكان جوياي كار در طرح پزشك خانواده يكي ديگر از مواردي است كه در كميته مذكور بررسي مي‌شود.


رييس سازمان نظام پزشكي در ادامه گفت: پزشكان فعال در اين طرح در مناطق محل خدمت خود تنها بوده و قادر به ترك محل خدمت خود حتي براي چند روز يا چند ساعت نيستند؛ بر اين اساس، اين كميته در نظر دارد تا با اعزام افرادي براي كمك به پزشكان خانواده به مناطق مختلف كشور، امكان مرخصي اين پزشكان را فراهم كند.

وي تصريح كرد: در مذاكراتي كه تاكنون با مسئولان وزارت بهداشت به عمل آمده است، مشكلات طرح پزشك خانواده پذيرفته شده و مسئولان وعده به اصلاح اين مشكلات داده‌اند.

رييس سازمان نظام پزشكي كشور در پايان با ابراز اميدواري به رفع مشكلات پزشكان خانواده در ماه‌هاي آينده تاكيد كرد: مشكلات اين افراد به طور قطع تا پايان سال رفع مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.76176s, 18q