"خودروهاي پاك" در نمايشگاه بين‌المللي فرانكفورت به نمايش درمي‌آيند

۱۳۸۶/۰۶/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6938
"خودروهاي پاك" در نمايشگاه بين‌المللي فرانكفورت به نمايش درمي‌آيند

 به نقل از خبرگزاري فرانسه، موتورهاي دوگانه سوز كه انرژي را ذخيره و با استفاده از سوخت زيستي يا هيدروژن حركت مي‌كنند و يا خودروهايي كه براي كاهش مصرف و انتشار گاز دي‌اكسيد كربن خاموش مي‌شوند، از جمله خودروهايي هستند كه توسط بيش از يك هزار عامل نمايش خودرو از حدود ‪ ۴۰‬كشور جهان ارايه مي‌شوند.

كميسيون اروپا علاوه بر آن كه مايل است به خاطر گراني بنزين، از خودروهاي كم مصرف استفاده كند، قصد دارد خودروسازان را از سال ‪ ۲۰۱۲‬مجبور كند انتشار گاز دي‌اكسيدكربن از ‪ ۱۶۰‬گرم در كيلومتر به ‪ ۱۲۰‬گرم در هر كيلومتر كاهش دهند.

نمايشگاه خودروي فرانكفورت در شصت و دومين سال برگزاري خود اين شعار قديمي يعني "جذابيت خودرو" را تغيير داده و اين شعار را برگزيده است:
"آنچه را كه آينده شما را مي‌راند ببينيد".

در اين نمايشگاه شركت خودروسازي آلماني دايملر كرايسلر، خودروي كوچك و هوشمند مجهز به "سيستم خاموش و روشن" خود را به نمايش مي‌گذارد كه خودرو را پشت چراغ قرمز متوقف مي‌سازد. نوع "مرسدس" نيز با ‪ ۱۸‬خودروي پاك در اين نمايشگاه شركت مي‌كند.

"فولكس واگن" شش خودرو و "اپل" يك مدل خودروي برقي خود را آماده نمايش كرده‌اند.

از بين شركت‌هاي فرانسوي نيز "پژو" سواري ‪ ۳۰۸‬خود را براي نخستين بار در نمايشگاه فرانكفورت معرفي اين نمايشگاه مطرح و ويژگي‌هاي زيست‌محيطي آن را معرفي خواهد كرد.

سيتروئن، خودروي ‪BioFlex‬ ‪ C4‬هاچ‌بك كوپه مجهز به موتور سوخت زيستي خود را براي ارائه در اين نمايشگاه آماده كرده است.

شركت‌هاي خودروساز ژاپني از جمله ميتسوبيشي و همچنين فراري ايتاليا در اين نمايشگاه حضور دارند.

با اين حال بايد ديد آيا مردم از فناوري جديد استقبال خواهند كرد يا خير زيرا يك خودروي پاك بطور متوسط دو هزار يورو (دو هزار و ‪ ۷۵۰‬دلار) گرانتر از مدل‌هاي كلاسيك است.

در مجموع ‪ ۲۶۰‬خودروي جديد از جمله ‪ ۸۸‬خودروي مطرح جهان، قرار است در اين نمايشگاه از ‪ ۲۲‬شهريور تا يكم مهرماه (‪ ۱۳‬تا ‪ ۲۳‬سپتامبر) عرضه شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.11514s, 19q