از خرید آجیل های رنگ شده خودداری کنید

۱۳۹۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۳۲ - کد خبر: 69482
سلامت نیوز : یک کارشناس تغذیه به خانواده ها توصیه کرد: از خرید آجیل های رنگ شده خودداری کنند.

فرزاد بابایی در گفت و گو با (ایسنا) ، به ارائه نکاتی در مورد خرید آجیل و تنقلات پرداخت و به شهروندان توصیه کرد از خرید آجیل های رنگ شده و آغشته به رنگدانه ها با عنوان زعفرانی به شدت خودداری کنند.

به گفته این کارشناس تغذیه و رژیم درمانی، آجیل های کم نمک بهترین آجیل ها هستند که مصرف آنها به همه افراد توصیه می شود.

بابایی گفت: بهتر است افراد آجیل و تنقلات را از مراکز معتبر خریداری کنند و از تازه بودن آنها اطمینان حاصل کنند.

این کارشناس تغذیه و رژیم درمانی در ادامه در خصوص ویژگی های شیرینی های مناسب سخن گفت و تاکید کرد: تازه بودن شیرینی از اهمیت خاصی برخوردار است و بایستی مورد توجه جدی خانواده ها قرار گیرد.

بابایی افزود: با توجه به زیاد بودن تعداد شیرینی فروشی ها و امکان خرید آن توصیه می شود خانواده ها از خرید شیرینی به میزان زیاد خودداری کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه مصرف شیرینی سبب چاقی می شود، گفت: بهتر است خانواده ها از خرید شیرینی به میزان زیاد خودداری کنند، چرا که در این صورت به خاطر جلوگیری از خراب شدن آن هم که شده تلاش کنند همه شیرینی های خریداری شده را مصرف کنند و همین مساله سبب چاقی افراد می شود.

بابایی سپس از افراد خواست تا پیاده روی و ورزش را در برنامه های نوروزی خود بگنجانند.

وی با اشاره به اینکه مغزها انرژی بالایی دارند ابراز داشت: با توجه به اینکه در ایام نوروز مصرف مغزها افزایش می یابد، توصیه می شود افراد با برنامه ریزی مناسب میزان انرژی دریافتی خود را کنترل کنند تا از چاقی آنها جلوگیری شود.

بابایی با تاکید بر اینکه افراد مبتلا به فشار خون بالا و بیماری های کلیوی می توانند آجیل خام مصرف کنند، ابراز داشت: از آنجایی که مغزها منبع خوب منیزیم هستند و این ماده معدنی سبب افت فشار خون می شود، لذا آجیل بدون نمک به مقدار کنترل شده حتی به بیماران با فشار خون بالا نیز توصیه می شود.

وی در ادامه مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات را در ایام نوروز مهم ارزیابی کرد و از خانواده ها خواست حتما مصرف میوه و سبزیجات را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.18655s, 18q