کمبود داروهای بیهوشی/ هشدار نسبت به تعطیلی اتاقهای عمل

۱۳۹۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۳۱ - کد خبر: 69497
کمبود داروهای بیهوشی/ هشدار نسبت به تعطیلی اتاقهای عمل
سلامت نیوز :رئیس انجمن بیهوشی و مراقبتهای ویژه ایران با هشدار جدی نسبت به كمبود انواع داروهای بیهوشی دركشور گفت: متاسفانه به خاطر كمبود داروهای بیهوشی اتاقهای عمل چند بیمارستان خصوصی و دولتی در تهران در آستانه تعطیلی قرار گرفته اند .

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ دكتر محمدمهدی قیامت گفت: آخرین بررسیها نشان می دهد بسیاری از بیمارستانها و مراكز درمانی كشور با كمبود جدی داروهای بیهوشی روبرو هستند.

منتخب هیئت مدیره نظام پزشكی تهران بزرگ افزود: به رغم اینكه بارها در این باره هشدار داده بودیم اما متاسفانه مسوولان مربوطه فقط كم توجهی كردند. این درحالی است كه شواهد نشان می دهد در آستانه تعطیلات نوروزی فقط بیماران اورژانسی امكان انتقال به اتاق عمل را خواهند داشت و تكلیف سایر بیماران معلوم نیست.

رئیس انجمن بیهوشی و مراقبتهای ویژه ایران با عنوان این مطلب که نمی‌توان اتاق عمل را به دلیل نبود داروهای اصلی تعطیل کرد، گفت: متاسفانه داروهای قدیمی که تا پیش از این استفاده نمی‌شده، دوباره وارد چرخه داروهای بیهوشی شده است كه این می‌تواند زنگ خطری برای سلامت بیماران باشد‏.

منتخب هیئت مدیره نظام پزشکی تهران بزرگ تصریح کرد: تاکنون بارها به مسئولان مربوطه نسبت به کمبود و محدودیت داروهای با کیفیت بیهوشی در بیمارستانها و مراکز درمانی هشدار داده ایم. اما متاسفانه به رغم تذکرات فراوان و اعلام خطرات جدی، هنوز مسئولان مربوطه در خواب هستند و به طور قطع تاوان مشکلات را مردم و بیماران می پردازند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.57797s, 19q