چگونه شکنندگی مو را پس از رنگ کردن برطرف کنیم؟

۱۳۹۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۲۲ - کد خبر: 69535

سلامت نیوز : یک متخصصص پوست و مو گفت: اگر موها خیلی خشک باشد، استفاده از سرم مو، نرم کننده و ماسک مو و شامپو کراتینه تواما ضرورت دارد، ولی در مواردی که میزان خشکی مو خیلی شدید نیست، مصرف یکی از این مواد با توجه به میزان آسیب دیدگی مو کفایت می‌کند.

دکتر ریحانه مهرگان در گفت وگو با ایسنا ، گفت: خشک شدن و شکنندگی موها از عوارضی است که در اثر رنگ کردن و خصوصا دکلره ایجاد می شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه مواد دکلره نباید بیش از 30 دقیقه روی موها بماند، گفت: مدت زمان ماندن مواد روی مو با توجه به نوع دکلره متفاوت است ولی حداکثر زمانی که باید این مواد روی موها بماند 30 دقیقه است.

این متخصصص پوست و مو یادآور شد: در مواردی که بی رنگ کردن و روشن کردن موها به علت تفاوت زیاد رنگ زمینه ای مو با دکلره تفاوت زیادی دارد، میزان تخریب، آسیب و شکنندگی مو بیشتر است.

دکتر مهرگان با تاکید بر اینکه رنگ کردن و مش کردن موها موجب خشکی مو می‌شود، یادآور شد: در صورت رعایت موارد استاندارد نیز انجام مش و رنگ کردن موها باعث ایجاد خشکی مو می‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت استفاده از ماسک مو و سرم مو در بهبود میزان شکنندگی موها گفت: استفاده از ماسک مو و شامپو کراتینه داخل حمام و پس از استحمام استفاده از نرم کننده ها و سرم مو یا روغن زیتون ( که به نوک مو مالیده می شود)، با توجه به میزان آسیب دیدگی مو، موجب بهبود خشکی و جلوگیری از شکنندگی موها می شود.

وی همچنین افزود: اگر موها خیلی خشک باشد، استفاده از سرم مو، نرم کننده و ماسک مو و شامپو کراتینه تواما ضرورت دارد، ولی در مواردی که میزان خشکی مو خیلی شدید نیست، مصرف یکی از این مواد با توجه به میزان آسیب دیدگی مو کفایت می کند.

دکتر مهرگان یادآور شد: مصرف روزانه یک قرص امگا -3 به مدت یک ماه موجب کاهش خشکی موها می شود.

وی در خصوص میزان اثربخشی شامپوها و ترکیبات حفظ سلامتی موی خارجی با تولید داخل گفت: میزان اثربخشی این ترکیبات در کل تفاوت زیادی با هم ندارد، اختلاف تاثیر محصولات خارجی با محصولات تولید داخل به اندازه تفاوت قیمت آنها نیست.

وی با تاکد بر اینکه مصرف رنگ مو در دوران بارداری باید به حداقل برسد، گفت: رنگ کردن موها در سه ماهه اول جایز نیست، در سه ماهه دوم بارداری نیز باید سعی شود حتی الامکان از رنگ مو استفاده نشود، رنگ کردن موها در سه ماهه سوم بارداری بلامانع است.

دکتر مهرگان در پایان خاطرنشان کرد: در دوران بارداری بهتر است از رنگ مو به صورت تفننی استفاده نشود، در مواردی که سفیدی موها زیاد است و تحمل آن برای خانمی دشوار است، می تواند از رنگ مو در سه ماهه سوم استفاده کند، ولی در صورت قابل تحمل بودن سفیدی مو ترجیحا موها در بارداری نباید رنگ شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.1697s, 19q