اولين نمايشگاه بين‌المللي علوم و صنايع دارويي و بهداشتي برگزار مي‌شود

۱۳۸۶/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6954
اولين نمايشگاه بين‌المللي علوم و صنايع دارويي و بهداشتي برگزار مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل ازستاد برگزاري اين نمايشگاه، دكتر"ابراهيم جوان" دبير علمي اين نمايشگاه گفت با توجه به پيشرفت‌هاي اخير كشور در عرصه‌هاي مختلف علوم و صنايع دارويي، بيوتكنولوژي و توليد داروهاي نوتركيب برگزاري اين نمايشگاه مي‌تواند در جهت معرفي توانمندي‌هاي كشور در زمينه‌هاي مختلف دارويي و بهداشتي بخصوص در ميان كشورهاي همجوار موثر باشد و شرايط لازم را براي صادرات داروهاي ايراني فراهم آورد.

وي با اشاره به واردات سالانه بيش از يك ميليارد دلار محصولات آرايشي و بهداشتي به كشور و حضور مقادير زيادي محصولات خارجي غير مجاز در بازار مصرف ايران، توانمندي‌هاي شركت‌هاي ايراني را در عرصه توليد انواع محصولات آرايشي و بهداشتي قابل توجه عنوان كرد.

وي گفت در حال حاضر بيش از ‪ ۱۶۰۰‬نوع محصول بهداشتي و آرايشي توسط شركت‌هاي ايران توليد مي‌شود كه داراي پروانه ساخت از وزارت بهداشت است.

دكتر جوان با اشاره به كيفيت مطلوب محصولات بهداشتي ايران آنها را قابل رقابت با انواع مشابه خارجي دانست و برگزاري اين نمايشگاه را در جهت حمايت از محصولات بهداشتي ايراني و اطلاع رساني به مردم در جهت استفاده از محصولات مجاز ايراني بسيار حايز اهميت عنوان كرد.

وي افزود برگزاري سمينارها و كارگاه‌هاي آموزشي مرتبط با علوم و صنايع دارويي، بيوتكنولوژي، گياهان دارويي و صنايع وابسته از جمله برنامه‌هاي علمي اين نمايشگاه است كه با همكاري انجمن‌هاي تخصصي مرتبط و اساتيد دانشگاه‌هاي علوم پزشكي به مرحله اجرا در مي‌آيد.

اولين نمايشگاه بين‌المللي علوم و صنايع دارويي، بهداشتي، بيوتكنولوژي و تجهيزات وابسته همزمان با دهمين نمايشگاه بين‌المللي صنايع پزشكي، دندانپزشكي و آزمايشگاهي توسط شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مشهد با همكاري موسسه جرجاني برگزار مي‌شود.

اين نمايشگاه در فضايي به مساحت ‪ ۸۰۰۰‬متر مربع در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مشهد برگزار مي‌شود.

علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند با ستاد برگزاري نمايشگاه به شماره‌هاي ‪ ۰۲۱-۲۲۶۶۸۷۵۹،۲۲۶۶۸۷۵۶‬و ‪ ۰۳۱۱ -۲۶۵۹۴۶۸، ۲۶۵۹۵۴۰‬تماس بگيرند.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.1628s, 18q