تماشاي زياد تلويزيون به دقت و تمركز كودكان لطمه مي‌زند

۱۳۸۶/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6955
تماشاي زياد تلويزيون به دقت و تمركز كودكان لطمه مي‌زند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، كارل اريك لندهويس محقق اين پروژه از دانشكده پزشكي دوندين در دانشگاه اوتاگو در اين باره به خبرگزاري رويتر گفت: ما نمي‌گوييم تلويزيون تماشا نكنيد، فقط مي‌خواهيم بگوييم زياد تلويزيون نبينيد.

در اين پژوهش، وي و دستيارانش بر روي يكهزار و37 دختر و پسري كه در سالهاي 1972 و 1973 متولد شده بودند، مطالعه كردند و مطالعات خود را روي اين گروه، از سن 5 سالگي اين كودكان تا 15 سالگي آنها ادامه دادند.


به طور متوسط كودكان وقتي بين سنين 5 تا 11 سال بودند، روزانه حدد دو ساعت تلويزيون تماشا مي‌كردند اما در سن 13 تا 15 سالگي در روزهاي غيرتعطيل 13/3 ساعت را به تماشاي تلويزيون سرگرم بودند.

اين محققان دريافتند: كودكاني كه در اوان كودكي بيش از دو ساعت در روز تلويزيون مي‌بينند، در دوران نوجواني و جواني دچار اختلال در دقت و توجه مي‌شوند.

اين محققان مي گويند؛ وقتي كودكان به تماشاي زياد تلويزيون عادت مي‌كنند، ديگر وضعيت‌هاي عادي زندگي مانند حضور در كلاسهاي درسي براي آنها كسالت آور و خسته كننده مي‌شود.


به علاوه اين احتمال وجود دارد كه تماشاي تلويزيون آن قدر وقت كودكان را اشغال مي‌كند كه مانع از انجام ساير فعاليت‌هاي موثر در افزايش مهارت‌هاي دقتي و تمركزي آنها مانند مطالعه و بازي كردن مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.5108s, 18q