ساخت غضروف طبيعي از سلول هاي بنيادي

۱۳۸۶/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 6959
ساخت غضروف طبيعي از سلول هاي بنيادي
به گزارش سلامت نیوز به نقل از پايگاه خبري سانيس ديلي، محققان دانشگاه رايس توانستند غضروف قابل استفاده در زانو، فك، لگن و ديگر مفاصل را به طور اختصاصي تهيه كنند.
بنابر اين گزارش، براساس اين تحقيقات محققان با تحريك سلول هاي بنيادي جنين انسان و با قرار دادن آن در شرايط ويژه توانستند با كمك يك سري محرك ها غضروف طبيعي انسان را با ويژگي هاي مختلف اعم از غضروف ويژه زانو، فك و ديگر مفاصل توليد كنند.
همچنين، به گفته محققان با توجه به بهبود غضروف آسيب ديده در بيماري هاي مفاصل و نيز در صدمات ناشي از ضربه و تصادفات به صورت خود به خود استفاده از غضروف طبيعي ساخته شده از سلول هاي بنيادي انسان به صورت اختصاصي براي استفاده در عمل جراحي ترميمي بسيار با اهميت است.
ياد‌آور مي شود، سلول هاي بنيادي سلول هايي هستند كه توانايي تبديل به انواع سلول هاي تمايز يافته بدن انسان اعم از سلول هاي پوست، خون، استخوان، غضروف و ديگر بافت ها را دارند كه براي توليد اين بافت ها بايد محرك هاي ويژه و شرايط خاص لازم براي تبديل سلول هاي بنيادي به بافت مورد نظر را كشف كرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
محمد اصلاني
باسلام .من دچار آرتروز شديد هستم و ميخواهم اطلاعاتي در مورد پيوند غضروف و محل انجام وچگونگي مراجعه و هزينه اين عمل كسب كنم .خواهشمندم مرا راهنمايي كنيد .ممنون
3.4897s, 19q