ارتباط ژن‌های سیستم ایمنی با بیماری‌های لثه

۱۳۹۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۳۴ - کد خبر: 69640

سلامت نیوز :متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: ژن‌هایی که روی عملکرد سیستم عصبی و ایمنی بدن تاثیرگذار هستند در عین حال در بروز بیماری مزمن عفونت لثه نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ پیوره یا نوعی عفونت مزمن و جدی لثه می‌تواند استخوان و بافت‌های دندان را تخریب کند.

کیمون دیواریس یکی از متخصصان اصلی در این مطالعه گفت: در این بررسی مشاهده شد که حدود 50 درصد از مردم این بیماری عفونی را تجربه می‌کنند و ژن‌هایی که در بروز این بیماری نقش مهم ایفا می‌کنند، شناسایی شدند.

کیمون همچنین گفت: در این بررسی همچنین مشخص شد روند پیشرفت بیماری به چه صورتی است. کارشناسان امیدوارند با این یافته بتوان به روش بهتری برای درمان و جلوگیری از شیوع این عفونت بیماری مخرب لثه دست یافت.

در این بررسی شش ژن و 12 شیوه عملکرد سیستم عصبی و ایمنی بدن که در این بیماری دخالت دارند، شناسایی شدند.

انواع مختلف این ژن‌ها می‌تواند خطر پیشرفت بیماری پیوره را در افراد کاهش یا افزایش دهد و بستگی به آن دارد که چگونه این ژن‌ها با یکدیگر و محیط‌ شان تعامل کنند.

بر اساس یافته‌های این متخصصان آمریکایی، گاهی ژن‌های سیستم ایمنی و عصبی با ژن‌های دیگر به گونه‌ای تعامل می‌کنند که احتمال ابتلای فرد به عفونت مزمن پیوره تشدید می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.1749s, 18q