خوراکی های تلخ از حمله آسم پیش گیری می کند

۱۳۹۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۳۴ - کد خبر: 69681
سلامت نیوز :خوراکی های تلخ اگر چه طعم نامطبوعی در دهان ایجاد می کند اما به گفته محققان در پیش گیری از حمله آسم موثر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خراسان ؛ محققان در تحقیقات خود دریافتند، خوردن خوراکی های تلخ، گیرنده های چشایی را تحریک می کند و در نتیجه با شل کردن عضلات در مسیر تنفس باعث بهبود روند اکسیژن رسانی می شود. مواد غذایی مانند کلم پیچ تایلندی، سلول های مسیر هوا را گشاد می کند. محققان دانشگاه ماساچوست امیدوارند که این کشف جدید، راهی برای درمان آسم باشد. آزمایش هایی که روی نمونه های آزمایشگاهی انجام شده است نشان می دهد، تاثیر آرام بخشی مواد تلخ نسبت به داروهای فعلی آسم قوی تر است. گیرنده های چشایی تلخ، احتمالا به این دلیل شکل گرفته است که بدن را از فاسد یا سمی بودن ماده غذایی آگاه کند.

در چند سال اخیر، محققان دریافته اند این گیرنده ها در سلول های متعدد دیگر در سراسر بدن وجود دارد.نشانه حمله آسم، انقباض بیش از حد سلول های عضلانی است که باعث باریک شدن مسیر هوا و در نتیجه ایجاد مشکل تنفسی می شود، هنگام حمله آسم کانال های روی غشاء سلول های عضله همواره باز است. این امر باعث جریان کلسیم به سلول ها می شود و در نتیجه باعث بروز انقباض می شود، با مصرف مواد غذایی تلخ کانال های کلسیم بسته می شود و به عضله اجازه شل شدن می دهد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.90944s, 18q