سرنگ‌های هلال‌احمر «زنگ‌زده» نیست

۱۳۹۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۵۱ - کد خبر: 69697

سلامت نیوز : مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر با رد ادعاهای مربوطه مبنی برآلوده‌بودن سرنگ‌های هلال‌احمر به مو و زنگ‌زده بودن برخی از آنان، گفت: سرنگ‌های تولیدی شرکت تجهیزات پزشکی هلال‌ایران دارای استانداردهای اروپایی است و این موضوع صحت ندارد.

ظاهر رستمی در گفت‌وگو با (ایسنا)، در مورد اخبار منتشر شده مبنی بر "سرنگ‌های آلوده به مو و زنگ‌زده شرکت سها هلال‌احمر"، گفت: ادعای هر تولیدکننده مبنی بر بی‌نقص بودن محصول تولید‌ی‌اش درست نیست، اما سرنگ‌های تولید شده توسط شرکت تجهیزات پزشکی هلال‌ایران دارای استانداردهای روز و بسیار شناخته شده و معتبر است.

وی با بیان اینکه سرنگ‌های تولیدی هلال‌احمر دارای استاندارد اروپا است، گفت: سالانه 500 میلیون عدد سرنگ در شرکت تجهیزات پزشکی هلال‌ایران تولید می‌شود که این افتخار و برگ زرینی برای کشور است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر با بیان اینکه سخنان مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال‌ایران برای حمایت از تولید ملی عنوان شده است، گفت: هنگامی که این میزان سرنگ در کشور تولید می‌شود که با استانداردهای جهانی نیز مطابقت دارد، چه نیازی است که سرنگ‌های چینی وارد کشور شود در حالی که کشور ما بی‌نیاز از هرگونه واردات در این زمینه است.

رستمی با بیان اینکه هیچ فرد نمی‌تواند منکر ورود و وجود سرنگ‌های چینی در بازار شود، گفت: پاسخ به این سوال که چه فردی مجوز ورود این سرنگ‌ها را به کشور داده است، بر عهده من نیست.

وی انداختن توپ به زمین یکدیگر در مورد "سرنگ‌ها" را نادرست عنوان کرد و گفت: سازمان تدارکات پزشکی نیز همانند وزارت بهداشت دغدغه سلامت مردم را دارد و هر دو نهاد باید در راستای افزایش ضریب دقت و سلامت مردم تلاش کنند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر درباره ادعاهای مطرح شده در مورد آلوده‌بودن سرنگ‌های چینی وارد شده به کشور گفت: در این مورد احتمالا اشتباهی صورت گرفته و ما نیز مدارک و مستندات مربوطه برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین اشتباه‌هایی به وزارت بهداشت ارائه می‌کنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.31069s, 18q