مراقب شیشه باشید!

۱۳۹۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۳۶ - کد خبر: 69803
مراقب شیشه باشید!
سلامت نیوز :شیشه را ساده نگیرید. می‌تواند با یک بار مصرف دامنتان را برای همیشه بگیرد و ول‌کن‌تان نباشد! شیشه این روزها اما برای دخترخانم‌ها برنامه‌ریزی شده. آنهایی که می‌خواهند چند کیلویی از وزن‌شان کم کنند و حاضر نیستند کمی به خودشان سخت بگیرند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از آرمان ؛ برای آنها که از راه رژیم و ورزش به سمت لاغری نمی‌روند؛ شیشه یک راه میانبر است که به ترکستان می‌رسد.

 شیشه چیست؟

«دی مت آمفتامین هیدروکلرید» که آنقدر اسمش سخت بوده که به جایش از واژه شیشه استفاده کرده‌اند!چطور بفهمیم که این ماده شیشه است؟کریستال یا همان شیشه، شبیه خرد شیشه یا پودر سفید و شفاف است؛ چیزی شبیه به نبات خرد شده با رنگی شفاف، سفید یا حتی زرد کمرنگ!آیا شیشه اعتیادآور است؟ این مهم‌ترین و کلیشه‌ای‌ترین سوال درباره شیشه است. شیشه را به راحتی همه جا می‌توانید پیدا کنید.

همه خرده‌فروش‌ها اولین ماده‌ای که برای مصرف پیشنهاد می‌کنند شیشه است چون به راحتی قابل تولید است. اگر فرد یک بار آن را مصرف کند تا آخر عمر مشتری‌اش خواهد شد و از همه مهم‌تر این‌که خرده‌فروش‌ها با خیال راحت به طرف می‌گوید که «شیشه اعتیادآور نیست!» که دروغ می‌گوید. آزمایش‌های زیادی انجام شده که نشان می‌دهد هرچه که از هروئین به دست می‌آید اعتیادآور است و اتفاقا شیشه در راس اینها قرار دارد.

چرا مصرف شیشه در ایران بالاست؟

علاوه بر دلایل بالا یک نکته را فراموش نکنید؛ شیشه را در پودرهای لاغری می‌ریزند و هر جایی که فکرش را می‌کنید آن را تبلیغ می‌کنند. اگر خانم هستید و در آرایشگاه‌های زنانه، پودرهای رنگی لاغری می‌فروشند و قول می‌دهند که سر یک ماه معجزه می‌کند، ما هم به شما قول می‌دهیم که صددرصد پای شیشه در میان است.

اگر آقا هستید و باشگاه زیبایی اندام می‌روید، گول کپسول‌ها و پودرهای زیبایی اندام را نخورید، ماده‌ای که شما را وادار کند یک وعده دیگر آن را مصرف کنید، بی‌شک شیشه هم دارد!

آنهایی که شیشه زده‌اند، چه حالی دارند؟

طبیعی است که اولش خوب و سردماغ باشند. نشئگی است دیگر! اما همین که سیستم عصبی به شیشه واکنش نشان دهد اول بدبختی است. اگر دیدید که در جمع دوستان‌تان کسی یکهو، شروع کرد به عرق کردن، خشن شد و... بدانید که پای شیشه در میان است.

علاوه بر اینها، شیشه می‌تواند اعتماد به نفس را در کوتاه‌مدت بالا ببرد، شما را بی‌خواب کند و قدرت یادگیری‌تان را زیاد کند. همین‌هاست که شب‌های امتحان بعضی‌ها را وادار می‌کند تعارف همکلاسی‌ها را قبول کنند و پکی به پایپ شیشه بزنند بی‌خبر از این‌که حتی اگر این امتحان را هم قبول شوند اما امتحان زندگی را برای همیشه مردود شده‌اند.

آیا اعتیاد به شیشه درمان دارد؟

برای درمان کسی که به ماده محرک شیشه اعتیاد پیدا می‌کند، داروی خاصی وجود ندارد و داروهایی که تجویز می‌شود تنها به کاهش علائم ناراحت‌کننده بیمار کمک می‌کنند. این داروها معمولا ضداضطراب و ضدافسردگی هستند و معتاد با مصرف آنها سعی می‌کند میلش به مصرف شیشه کم شود اگر البته بخواهد که اعتیادش را کنار بگذارد!

در هر حال برای درمان عوارض اعتیاد به شیشه براساس مدت و نوع و روش مصرف و نوع علائم، ممکن است که فرد نیاز به بستری شدن یا درمان سرپایی داشته باشد. بعد از درمان اختلالات روان پزشکی بیمار باید به وسیله روانپزشک خبره مورد بررسی و روان‌درمانی قرار گیرد و به دنبال آن یا همزمان آموزش خانواده، آموزش مهارت‌های زندگی و پیشگیری از بازگشت و رفتار‌درمانی برنامه‌ریزی شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.13717s, 18q