سرپرست فعلی وزارت بهداشت از مجلس رای اعتماد می گیرد

۱۳۹۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۰۴ - کد خبر: 69809

سلامت نیوز : شهلا میرگلوی بیات در گفت و گو با  پانا در خصوص رای اعتماد به  طریقت منفرد به عنوان وزیر بهداشت بیان کرد: مدت زمان زیادی تا پایان عمر دولت دهم باقی نمانده است و در این شرایط کمی تصمیم گیری سخت می شود.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر دیگر وقتی برای معرفی وزیر جدید نیست و سرپرست فعلی وزارت بهداشت تنها گزینه ای است که می توان به آن رای داد و هرکس دیگری که جایگزین طریقت منفرد بشود، تازه شش ماه طول می کشد که در جریان امور قرار گیرد و وضعیت را شناسایی کند و تغییراتی در معاونت های خود به وجود آورد و از همین رو به صلاح است سرپرست فعلی رای اعتماد بگیرد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس نهم تصریح کرد: در مجموع و با ارزیابی هایی که صورت گرفته است تصور می کنم که طریقت منفرد برای تصدی پست وزارت بهداشت با توجه به شرایط فعلی از مجلس رای اعتماد بگیرد.

وی ابراز کرد: امیدواریم وزیر جدید بهداشت بتواند در حوزه بهداشت و سلامت قوی عمل کند و تغییرات مثبتی در این حوزه ایجاد شود.

بیات تاکید کرد: طبق قانون این آخرین فرصتی است که باید وزیر بهداشت معرفی می شد و قانونا ادامه فعالیت طریقت منفرد به عنوان سرپرست وزارت بهداشت امکان پذیر نبود.

هفتاد و هشتمین و آخرین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در سال 91 یکشنبه ( 27 اسفند )  با دستور کار رأی اعتماد به طریقت منفرد برای تصدی سمت وزارت بهداشت و درمان تشکیل می‌شود.

محمد حسن طریقت منفرد در تاریخ هفتم دی ماه سال جاری با حکم رئیس جمهور به سمت سرپرست وزارت بهداشت و درمان منصوب شد و این در حالی بود که پیش از آن مرضیه وحید دستجردی وزیر سابق بهداشت از سمت خود عزل شده بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.50149s, 18q