تهرانی‌ها روزی 9 هزار تن زباله تولید می‌كنند

۱۳۹۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۰۸ - کد خبر: 69827
سلامت نیوز : درست در آستانه روز زمین كه توجه ویژه بین‌المللی به مباحث محیط زیست توسط همه كشورها و مردم روی زمین می‌شود، تهرانی‌ها دست به ركورد شكنی در تولید زباله زده‌اند. این‌طور كه مسوولان محیط زیست می‌گویند این ركورد شكنی به دلیل آمدن نوروز است. این در حالی است كه روز زمین، سوم فروردین ماه آینده است و توجه جهانی به مشكلات محیط زیستی كره زمین از جمله گرم شدن این كره به دلیل افزایش استفاده از سوخت و همچنین تولید پسماند، باعث شده در حركتی نمادین، یك ساعت، تمام چراغ‌های ساختمان‌ها و مراكز بزرگ خاموش شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از اعتماد ؛ با این وجود رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران می‌گوید با نزدیك شدن به سال نو، میزان تولید زباله در شهر تهران از 7000 تن به 9000 تن در روز رسیده است. محمدهادی حیدرزاده در این باره می‌افزاید: از آنجا كه بسیاری از شهروندان هنگام خانه‌تكانی لوازم خانگی قدیمی خود را بیرون می‌گذارند، با نزدیك شدن به سال جدید با افزایش زباله‌های حجیم رو به رو هستیم كه به همین دلیل جمع‌آوری زباله‌های حجیم را نیز به صورت روزانه در دستوركار قرار داده‌ایم. به گفته وی در دیگر روزهای سال زباله‌های حجیم در روز جمعه جمع‌آوری می‌شوند اما با اجرای طرح فصل همدلی و استقبال از نوروز و افزایش نیروهای پیمانكار به مدت یك ماه از ازدیاد این زباله‌ها جلوگیری شده است.

حیدرزاده با بیان اینكه پس از پایان این طرح جمع آوری زباله‌های حجیم طبق روال قبل در روز جمعه انجام خواهد شد می‌گوید: در این زمینه از طریق روزنامه همشهری و رادیو صدای شهر به همه شهروندان اطلاع‌رسانی كرده‌ایم. رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهر تهران با ابراز رضایت از پیشرفت پاكسازی و رفت و روب شهری طی یك ماه گذشته اظهار امیدواری می‌كند علاوه بر ادامه این روند تا پایان سال از زباله‌های تولیدی نیز كاسته شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.26147s, 18q