دلیل کمبود داروی بیهوشی توزیع نامناسب است

۱۳۹۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۲۵ - کد خبر: 69857
سلامت نیوز :  سرپرست وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشكی علت کمبود داروی بیهوشی را توزیع نامناسب دارو در کشور عنوان کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ محمدحسن طریقت‌منفرد با تأکید بر اینکه متأسفانه دارو به‌ ویژه داروهای بیهوشی با تعادل در سطح کشور توزیع نشده است، گفت: توزیع نامناسب دارو در کشور باید هر چه سریع‌تر حل شود.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون دارو در خیلی از مناطق به فروش رسیده و در بعضی نقاط با کمبود روبه‌رو هستیم، افزود: توزیع نامناسب دارو در کشور باید هر چه سریع‌تر حل شود.

سرپرست وزارت بهداشت با اعلام اینکه این وزارتخانه به دنبال حل مشکلات دارویی بیماران است، تصریح کرد: به طور حتم ما علت توزیع نامناسب در کشور را پیگیری می‌کنیم.

این اظهارات درحالی مطرح می‌شود که روز گذشته رئیس داروخانه‌های دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اعلام اسامی داروهای بیهوشی که در بازار موجود نیست از ادامه این وضعیت ابرازنگرانی کرد.

غلامی با تاکید براینکه با چکش که نمی‌شود مردم را بی‌هوش کرد، افزود: در چند روز گذشته درخواست‌هایی نسبت به اخذ این داروهای بیهوشی شده است اما متاسفانه به دلیل نبود آن‌ها چیزی تحویل نشده است.

رئیس داروخانه‌های ۱۳آبان همچنین با اشاره به اینکه تمامی این داروهای بیهوشی ازخارج کشور وارد می‌شوند، افزود: تحریم و مشکلات ارزی از دلایل کمبود داروهای بیهوشی در کشور است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.88089s, 19q