ابداع چسبی براي درمان سرطان پروستات

۱۳۹۲/۰۱/۰۱ - ۱۵:۴۲ - کد خبر: 70090
 ابداع چسبی براي درمان سرطان پروستات

سلامت نیوز : استفاده از چسب دارویی پوستی روشی، ایمن و ساده‌تر از روشهای درمانی فعلی برای درمان سرطان پروستات است
به گزارش روابط عمومي راديو سلامت ،به‌گفته پژوهشگران علوم پزشکی انگلستان، نتایج آزمایشهای جدید نشان می‌دهد: با استفاده از چسب دارویی پوستی، روشهای درمانی گوناگونی برای درمان سرطان پروستات پیشرفته به دست می‌آید.


دانشمندان در این آزمایشها دریافتند به‌کارگیری چسب دارویی پوستی که وظیفه آن رساندن هورمون استروژن به خون است، در مقایسه با روشهای کنونی درمان سرطان پروستات، موثر است. هم‌اکنون یکی از روشهای اصلی درمان سرطان پروستات، تزریق نوعی ماده شیمیایی است که سطح تستوسترون را کاهش می‌دهد؛ اما در عین حال برای بیمار عوارضی جانبی هم دارد.


متخصصان انگلیسی با مقایسه ۲۵۴ بیمار تحت درمان به‌ دو روش درمانی متفاوت تزریق و به‌کارگیری چسب دارویی پوستی، دریافتند استفاده از این چسب به‌مراتب روشی ایمنتر است.


پزشکان با اشاره به شباهت دو هورمون استروژن و تستوسترون از نظر شیمیایی، می‌گویند: افزایش سطح استروژن در بدن می‌تواند سطح تستوسترون تولیدشده را کاهش دهد و رشد سرطان پروستات را تا حدودی متوقف کند.

به‌گفته یکی از متخصصان در این مطالعه، مطالعاتی به‌مدت زمان بیشتر لازم است تا در مورد جایگزینی این چسب دارویی به‌جای تزریق هورمونی به قطعیت برسیم.


گفتنی است سرطان پروستات به‌آهستگی پیشرفت می‌کند و ممکن است تا مدتها علامتی نداشته باشد و در مرحله پیشرفته آن، ممکن است علامتهایی چون انسداد مجرای خروجی مثانه و میزراه، انسداد میزنای، ادرار خونی و یا ادرار چرکی ظاهر شود.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.51574s, 18q