لباس شناي پلاستيکي عامل اصلي التهاب و تشديد حساسيت‌هاي پوستي در بعضي افراد است

۱۳۸۶/۰۶/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7011
لباس شناي پلاستيکي عامل اصلي التهاب و تشديد حساسيت‌هاي پوستي در بعضي افراد است

دکتر حسين کاووسي در گفت وگو با ایسناعفونت‌هاي پوستي، زگيل کف پا، قارچهاي سطحي و کچلي، خشکي پوست و اگزما يا حساسيتهاي پوستي را مهمترين بيماري‌هاي مرتبط با استخر دانست.

وي با بيان اين که نحوه انتقال اين بيماريها متفاوت است، گفت: ميزان کلر يا ضدعفوني کننده‌هاي مازاد در آب، در ايجاد خشکي و تحريکات پوستي و رطوبت بالاي محيط استخر و رشد ميکروب‌هاي موجود نيز در ايجاد قارچها و عفونت‌هاي پوستي موثر مي باشند.

اين متخصص پوست و مو، بيان داشت: قارچ‌هاي پوستي، قارچ‌هاي ميکروبي خاصي هستند که در محيط مرطوب به راحتي رشد مي کنند، بعضي از اين قارچ‌ها به صورت غيرفعال در سطح بدن وجود داشته و در شرايط مستعد رشد مي‌کنند.

کاووسي فراهم بودن شرايط و محيط آلوده به ميکروب زگيل را نيز در ايجاد زگيل موثر دانست و جنس پلاستيکي لباس شنا، کمبود اکسيژن رساني به پوست و گرما و رطوبت را عامل اصلي التهاب و تشديد حساسيت‌هاي پوستي در بعضي افراد عنوان کرد.

اين متخصص پوست و مو با تاکيد بر استفاده از وسايل و پوشش شخصي در استخرها، دوش گرفتن قبل و بعد از رفتن به استخر، استفاده از صابون مناسب، لوسيون نرم کننده

(درافرادي که احساس خشکي و يا حساسيت پوست دارند) و پوشش مناسب شخصي را مهمترين توصيه‌ها براي پيشگيري از بيماري‌هاي پوستي مرتبط با استخر دانست.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.4572s, 19q