شایع‌ترین بیماری كه اوایل عید بروز می‌كند!

۱۳۹۲/۰۱/۰۲ - ۰۹:۰۸ - کد خبر: 70142
شایع‌ترین بیماری كه اوایل عید بروز می‌كند!
سلامت نیوز : محمدحسین اكبری متخصص دست و اعصاب محیطی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: سندرم تونل كارپال این بیماری بر اثر فشاری است كه بر روی كانال مچ دست روی یكی از عصب‌های اصلی دست وارد می‌شود.

وی افزود: علت اصلی این فشار عصبی معمولا انجام فعالیت زیاد با دست است، همچنین این فشارهای عصبی روی انگشت شصت و سبابه اثر می‌گذارد به طوری كه فرد احساس خواب رفتگی، بی حسی ، كزكز شدن را در انگشتان خود می‌كند.

اكبری تصریح كرد: گاهی اوقات این بی حسی انگشتان آنقدر بر روی دست بیماران اثر می‌گذارد كه اگر شی در دست بیمار باشد ناخودآگاه به روی زمین می‌افتد.

وی عنوان كرد: این بیماری یكی از بیماری‌های شایع در بین زنان است و اغلب در زنانی رخ می‌دهد كه فعالیت‌های سنگین خانه داری بر روی دوش آنهاست و همچنین آمار این بیماری در بین زنان هر روز بیشتر و بیشتر می شود.

این متخصص اظهار داشت: این بیماری با دارو قابل درمان نیست مگر اینكه از مچ بندهای مخصوص این بیماری طراحی شده استفاده شود تا بیمار بهبود یابد.

اكبری توصیه می‌كند: همچنین توصیه ما به خانم‌های خانه دار كه عید هم در راه است این است كه وقتی كار سنگینی انجام می‌دهند حتی برای 10 دقیقه استراحت به دست و مچ دست دهند تا فعالیت‌های سنگین یك دفعه به مچ آسیب نزند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.46315s, 18q