ورود سامانه بارشی از غرب کشور/ افزایش دمای هوا

۱۳۹۲/۰۱/۰۳ - ۰۸:۲۶ - کد خبر: 70183
ورود سامانه بارشی از غرب کشور/ افزایش دمای هوا
سلامت نیوز : مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی، وضعیت جوی کشور در چند روز آینده را تشریح کرد و گفت: طی روزهای آینده دمای هوا در اغلب نقاط کشور افزایش می یابد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر ؛ عبدالرضا امیدواری شهری گفت: از بعدازظهر شنبه (سوم فروردین) در حالی که سامانه بارشی قبلی از شرق خارج می‌شود، یک سامانه بارشی دیگر از نوار غربی کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: بر این اساس از عصر روز شنبه و طی روز یکشنبه (سوم و چهارم فروردین) در برخی نقاط استانهای آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، جنوب ایلام، شرق خوزستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و سپس قزوین، گیلان، مازندران و ارتفاعات البرز مرکزی وزش باد، بارش باران گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

امیدواری شهری ادامه داد: این شرایط در روز دوشنبه (پنجم فروردین) استانهای گلستان، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: طی این مدت بارش در مناطق سردسیر و مرتفع استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، اردبیل، زنجان و ارتفاعات البرز به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار شهری افزود: طی روزهای جمعه و شنبه در بیشتر نقاط کشور دمای هوا افزایش می‌یابد. این افزایش دما در این مدت در استان گیلان و غرب مازندران با افزایش سرعت باد همراه است.

وی گفت: پیش بینی می‌شود از اواخر یکشنبه و طی روز دوشنبه در بیشتر استان‌های واقع در نیمه شمالی و جنوب غرب به ویژه در سواحل دریای خزر، دمای هوا کاهش یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.53703s, 18q