براي نخستين بار در خاورميانه عمل جراحي كاشت پروتز ويبرانت گوش در خاورميانه انجام شد

۱۳۸۶/۰۶/۲۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7019
براي نخستين بار در خاورميانه عمل جراحي كاشت پروتز ويبرانت گوش در خاورميانه انجام شد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دكتر مسعود متصدي زرندي، جراح اين عمل در حاشيه اين عمل اظهار داشت: در عمل كاشت پروتز vibrant، پروتز به يكي از استخوانچه‌هاي گوش مياني بيمار متصل شده و با انتقال صوت به گوش داخلي، شنوايي بيمار را از طريق سيستم الكترومگنتيك افزايش مي‌دهد.

متصدي زرندي، با بيان اين كه كاشت پروتز ويبرانت در بيماراني كه دچار كم شنوايي بالاتر از 70 دسي بل هستند، انجام مي‌شود، ياد آور شد: ميزان اثر بخشي اين عمل جراحي در بازگشت شنوايي بيماران وابسته به عوامل مختلف و متفاوت است. اما با اين وجود با توجه به نتايج درخشاني كه تاكنون در سطح جهان از اين عمل به دست آمده، اميدواريم كه در مورد اين بيمار نيز نتيجه مطلوبي داشته باشد.

وي افزود: البته نتايج آزمايشات هنگام عمل بسيار اميدوار كننده بود و نتايج نهايي نيز يك ماه آينده به طور قطعي مشخص مي‌شود.

اين جراح گوش و حلق و بيني با تاكيد بر اين كه باطري اين پروتز در بين موهاي بيمار جاسازي مي‌شود، خاطرنشان كرد: در اين نوع عمل كاشت پروتز گوش، نيازي به انجام عمل‌هاي مكرر براي تعويض باطري وجود ندارد.

متصدي زرندي، قيمت پروتز vibrant را 13 هزار و 500 دلار عنوان كرد و گفت: با وجودي كه اين نوع پروتزها گران قيمت هستند، اما متاسفانه بيمه‌ها هزينه آنها را تامين نمي‌كنند و پرداخت اين هزينه سنگين بر عهده بيماران قرار مي‌گيرد.

وي افزود: در صورتي كه برخي از سازمان‌ها، تامين هزينه اين پروتزها را بر عهده گيرند، به طور قطع درمان بيماران كم شنوا راحت‌تر انجام مي‌شو‌د.

جراح گوش و حلق و بيني بيمارستان اميراعلم در پايان گفت: پروتز vibrant براي درمان انواع ناشنوايي انتقالي، حسي عصبي و ناشنوايي تركيبي به كار مي‌رود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
امین موسوی
سلام هزینه عمل جراحی چه قدر است
3.50604s, 19q