تحقیق دانشمندان برای دستیابی به شیوه جدید درمان حمله قلبی

۱۳۹۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۳۴ - کد خبر: 70239
سلامت نیوز : دانشمندان انگلیسی معتقدند که می‌توان با تزریق سلول‌های قلب سالم به قلب بیمار، بهبودی حاصل کرد.
حمله قلبی دیگر به عنوان یک خطر مرگ، انسان‌ها را تهدید نمی‌کند اما کسانی که یکبار به حمله قلبی دچار می‌شوند تا پایان عمرشان با قلبی آسیب دیده و ناقص زندگی می‌کنند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از بی بی سی ؛ تصور کنید که برای ترمیم قلبی که آسیب دیده تنها بتوان با تزریق سلول‌های یک قلب سالم به قلب آسیب دیده، امکان بهبود آن را فراهم کرد. این سلول‌های سالم جایگزین سلول‌های مرده قلب آسیب دیده می‌شوند و به مرور، منطقه مورد حمله قرار گرفته را ترمیم می‌کنند.

دکتر «سوان جایاسینگ» در آزمایشگاه دانشگاه لندن تحقیقات خود در این زمینه را پیش می‌برد. این دانشمند در مورد نحوه عمل این شیوه درمانی می‌گوید: «سلول‌های سالم به صورت مایع به کمک یک سرنگ به مرکز آسیب دیده وارد می‌شوند. این سلول‌های تزریقی بصورت یک حجم اسپری شده به روی محل آسیب دیده پخش می‌شود و منطقه را در اختیار می‌گیرد.»

همزمان با این عمل، یک شوک ده هزار ولتی برق نیز به منظور تحریک محل تزریق سلول‌های سالم وارد می‌شود.

«واسیلی جئورجیادی»، یکی از اعضای این پروژه تحقیقاتی است. وی در مورد آزمایش‌های انجام گرفته می‌گوید: «آنچه که ما اینجا داریم سلول‌های آسیب دیده قلبی است که بعد از تزریق سلول‌های سالم و بعد از گذشت چند روز، فعالیت فیزیولوژیک آن به خوبی قابل مشاهده است. در این آزمایش، ما در مرحله استفاده از شوک‌های الکترونیکی به منظور تحریک سلول‌های آسیب دیده هستیم و پس از آن نتیجه را خواهیم دید.»

در حال حاضر عمل جراحی برای درمان بیماران قلبی یکی از راههای لازم الاجراست اما محققان این طرح می‌گویند با روش‌های جدید بزودی عمل جراحی دیگر لازم نخواهد بود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
ابراهیم محمد نژاد
با سلام و عرض تشکر از اطلاعات مفید پزشکی شما برای مردم عزیز و ارزوی سلامتی برای همه شما عزیزان خوشحال خواهم شد اگر بیشتر بدانم واز سوی شما اگاه شوم
1.16348s, 19q