وبگردی خطر بروز مشکلات روحی را تا سه برابر افزایش می دهد

۱۳۹۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۲۹ - کد خبر: 70256
سلامت نیوز: وبگردی و کم خوابی شبانه ، خطر بروز  بیماری های روحی را سه برابر می کند. بی‌خوابی‌های مرتبط با وب‌ گردی و پشت کامپیوتر نشینی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های روحی و روانی را در نوجوانان و جوانان به شدت افزایش دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پیشگیری نوین، پژوهشگران می گویند بی خوابی به هر دلیلی که باشد، به طرز فوق العاده ای به سلامتی، فعالیت و ایمنی انسان آسیب می رساند.

محققان دانشگاه سیدنی و موسسه تحقیقات مغز و ذهن استرالیا پی بردند کم خوابی نوجوانان به دلیل وبگردی می تواند منجر به بروز مشکلات روحی در دوران بزرگسالی شود.

این دانشمندان با آزمایش بر روی ۲۰ هزار جوان بین سنین ۱۷ تا ۲۴ سال نشان دادند کسانی که خواب شبانه کمتر از ۵ ساعت دارند در میان سالی و کهنسالی سه برابر بیشتر از کسانی که خواب منظم دارند با مشکلات روحی دست و پنجه نرم خواهند کرد.

دکتر ادوارد برنشتاین، استاد دانشگاه سیدنی گفت:" اختلالات خواب تاثیر شگرفی بر افزایش ابتلا به افسردگی و اضطراب دارند. بسیاری از بیماران جوان تا ۲ ساعت پس از نیمه شب آنلاین هستند در حالی که بسیاری از آنها باید ساعت ۷ صبح از خواب بیدار شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.81796s, 18q