وزیر بهداشت خبر داد: تصمیم جدی برای جلب همکاری پزشکان ایرانی خارج از کشور

۱۳۹۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۲۲ - کد خبر: 70310
سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استقبال وزارت بهداشت برای جلب همکاری ایرانیان مقیم خارج از کشور برای اجرای پروژه های ملی خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدحسن طریقت منفرد در بازدید از سامانه ارتباطی 2777 (سامانه ارتباطی ایرانیان مقیم خارج از کشور) اظهار داشت: از خدمات ایرانیان مقیم خارج به صورت دائم و موقت برای آبادانی کشور و اجرای پروژه های ملی استقبال می کنیم.

وی ضمن تاکید بر برداشتن موانع پیش روی ایرانیان مقیم خارج افزود: پزشکان و متخصصان ایرانی در خارج از کشور که تمایل به بازگشت دارند باید بتوانند بدون هیچ مشکلی در داخل کشور همکاری کنند.

وی اظهار داشت: این افراد اظهار تمایل کردند که هنگام مسافرت های کوتاه مدت خود به کشور به خدمت رسانی به هموطنان مشغول شوند و یا در برخی امور خیریه مشارکت کنند، اما برخی موانع موجود سبب انصراف آنها از این امر می شود که باید این موانع برطرف شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: برخی از متخصصین در خارج از کشور که پس از 30 سال خدمت بازنشسته شده اند می توانند بدون هیچ مشکلی به کشور بازگردند و از تجارب آنها استفاده بهینه شود و برای افراد جوان تر نیز طی مسیر اداری این امر میسر می شود.

طریقت منفرد برای معرفی اهداف و برنامه های شورای عالی ایرانیان خارج از کشور پیشنهاد کرد که سفارتخانه ها و کنسولگری های ایران از راه های مختلف برای این امر بیش از پیش فعال شوند.

وزیر بهداشت گفت: وزارت بهداشت تصمیم جدی برای جلب همکاری ایرانیان متخصص در خارج از کشور با حداقل روند قوانین دست و پا گیر اداری دارد.

طریقت منفرد درباره استانداردهای جذب متخصصین ایرانی خارج از کشور اظهار داشت: برخی دانشگاه های معتبر جهانی دارای استاندارهای کاملی هستند و ارزیابی مختصری درخصوص مدارک متخصصین آنها صورت می گیرد اما در خصوص مدارک متخصصین بعضی از کشورها که شناخته شده نیستند، باید کار کارشناسی دقیق تری انجام شود.

وزیر بهداشت همچنین گفت: در راستای اجرای برنامه پنجم توسعه، برنامه هایی جدی داریم که یکی از آن ها پزشک خانواده و ارتقای فعالیت کمی و کیفی مراکز بهداشت درمانی دولتی است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41847s, 18q