رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت:

بیماری های گوارشی شایعترین بیماری های ایام عید/ خودسرانه درمان نکنید

۱۳۹۲/۰۱/۰۷ - ۱۴:۰۵ - کد خبر: 70330
سلامت نیوز: به گفته رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت بیماری های گوارشی شایعترین بیماری های ایام عید است که افراد به هیچ وجه نباید خود به درمان بپردازند و باید هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنند.
دکتر گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در خصوص توصیه های سلامتی در سفرهای ایام عید گفت: افراد سعی کنند که غذای مصرفی خود را برای سفر از منزل با خود ببرند و از خرید مواد غذایی از امکان ؟ و توزیع تا حدالمکان خودداری کنند.

وی در خصوص آب آشامیدنی ادامه داد: باید افراد آب آشامیدنی خود را از منزل با خود همراه داشته باشند و در غیر این صورت از آب های معدنی استفاده کنند و به هیچ عنوان از مصرف آب هایی که هیچ علائمی ندارند پرهیز کنند.

گویا در خصوص شیوع بیماری های گوارشی در این ایام هشدار داد و افزود: اسهال و استفراغ ناشی از مسمومیت های غذایی یکی از شایعترین بیماری های این ایام است و باید افراد توجه داشته باشند که در صورت بروز این علائم از خود مصرف هر گونه دارو به صورت سر خود جلوگیری کنند چراکه مسکن است مصرف یک دارو شرایط فرد را بدتر کند و باید هرچه سریعتر با مراجعه به پزشک تحت درمان قرار گیرند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.63662s, 18q