" روزه‌داري اسلامي " موجب كاهش استرس در افراد مي‌شود

۱۳۸۶/۰۶/۲۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 7039
" روزه‌داري اسلامي " موجب كاهش استرس در افراد مي‌شود

به گزارش ايرنا، دكتر " سيد محمود نجفي "در كنفرانس علمي "روزه و مسايل پزشكي" دربيمارستان هاجر شهركرد اظهارداشت:روزه‌داري اسلامي همان روزه‌داري صحيح و اصولي است و با روزه‌داري براي ترس از عسر و حرج و روزه‌داري براي رژيم لاغري متفاوت است.

وي گفت: روزه‌داري نبايد موجب پرخوري به هنگام سحر و تغييرات بي‌نظم خواب شود و در صورت رعايت اين مسايل ، روزه‌داري صحيح به‌كاهش استرسها منجر مي‌شود.

اين روانپزشك يادآور شد:پژوهشهاي علمي نشان مي‌دهد درطول ماه‌مبارك رمضان كاهش كامل وصددرصدي خودكشي‌هاوكاهش نسبي جرايم عمومي مانند جرايم راهنمايي و رانندگي و جرايم خاص مي‌شود.

نجفي بيان‌داشت: غذاهاي سحر روزه‌داران‌بايد كم حجم و خواب آنها نيز متناسب باشد و روزه‌داران از خوابيدن پس از خوردن سحري اجتناب كنند.

وي گفت: روزه‌داري موجب امتناع افراد حتي از خوردن مواد حلال مانند آب مي‌شود و اين امتناع از حلال‌ها نيز اراده انسان را قوي مي‌كند.

اين روانپزشك گفت:عصبانيت‌هاي برخي از افراد به هنگام روزه‌داري به علت پرخوري آنها به هنگام سحراست كه بدن را در طول روزبراي جذب آب‌فعال مي‌كند.

به گفته وي، روزه‌داري صحيح يك روش ايده‌آل براي زندگي افراد است و نيت كرده يك اصل در اين ماه به حساب مي‌آيد.

وي گفت:افرادي كه جنون دارند، نبايد روزه بگيرند و حتي برآنها قضاي روزه ماه مبارك رمضان واجب نيست.

به گزارش ايرنا،در اين كنفرانس كه در سه بخش روانپزشكي، قلب و عروق و بيماران ديابتي و روزه‌داري برگزار شد، ‪۹‬مقاله از پزشكان متخصص و فوق تخصص چهارمحال و بختياري قرائت شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.60582s, 18q